لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۸

تيم ملی فوتبال ايران در شبی که مهره های اصلی زيادی را در ميدان داشت، با تک گل دقيقه هفت عليرضا نيکبخت واحدی، يک بر صفر تيم ملی قطر را شکست داد.


اين مسابقه دوستانه شنبه شب، چهارم فروردين، در حالی انجام شد که هر دو تيم خود را برای پيکارهای جام ملت های آسيا آماده می کنند.


به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، قطر وايران در ماه ژوييه مسابقه ديگری در تهران خواهند داشت.


مسابقه های جام آسيايی کنفدراسيون فوتبال آسيا از هفت تا ۲۹ ماه ژوييه در چهار کشور مالزی، تايلند، ويتنام و اندونزی انجام خواهد شد

در حالی که قطر در گروه « ب » جام ملت های آسيا با تيم های ژاپن، قهرمان آسيا، ويتنام و امارات روبه رو می شود، ايران طبق قرعه با تيم های چين، ازبکستان و مالزی هم گروه است.


رحمان رضايی بازيکن خط دفاعی ايران تنها بازيکن ساکن اروپا بود که در اين بازی حضور نداشت.


ايران علاوه بر او ديگر مدافعانی چون محمد نصرتی، حسين کعبی و هادی عقيلی را همراه نداشت و ابراهيم ميرزاپور، دروازه بان جام جهانی اين تيم نيز همچنان مصدوم است.


مسابقه دو تيم ملی ايران و قطر به دليل عدم پخش تلويزيونی و پوشش خبری، کمترين حجم خبری را در خبرگزاری های داخلی به همراه داشت.


« با احترام به همه تيم ها؛ بازی با قطر فايده ندارد»


در مورد مسابقه با حريفانی چون قطر نيز بحث هايی به ميان آمده است، زيرا سبک بازی تيم هايی از اين دست با حريفانی چون چين، ازبکستان و مالزی همخوانی ندارد.


اما مسئولان تيم ملی ايران برای هماهنگی ميان بازيکنان خارج از ايران، آن را ضروری می دانند.


وحید هاشمیان

در مخالفت با رويارويی با حريفان تمرینی انتخاب شده برای ايران توسط فدراسيون فوتبال ايران، وحيد هاشميان، مهاجم تيم هانوفر ۹۶ به خبرگزاری فارس گفت که با وجود احترام به تمامی تيم ها، بايد پذيرفت که بازی کردن با تيم های ملی امارات و قطر هيچ فايده ای برای فوتبال ايران ندارد.


آقای هاشميان درباره حضور تيم ملی ايران در جام ملت های ۲۰۰۷ آسيا تاکيد کرد که جام ملت ها در قاره آسيا ارزش زيادی دارد ولی در سال های اخير ايران نتوانسته به خوبی از اعتبار فوتبالش در اين تورنمنت بزرگ دفاع کند.


او درباره وضع آشفته فدراسيون فوتبال ايران گفت « در آستانه شروع مسابقات در وهله اول اميدوارم ریيس فدراسيون فوتبال ايران انتخاب شود زيرا هر فدراسيون بدون مدير با مشکلات زيادی روبرو خواهد شد.»


مسابقه های جام آسيايی کنفدراسيون فوتبال آسيا از هفت تا ۲۹ ماه ژوييه در چهار کشور مالزی، تايلند، ويتنام و اندونزی انجام خواهد شد.


XS
SM
MD
LG