لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۳۰

تیم فوتبال ایران، امارات را شکست داد


تيم ملی فوتبال ايران جمعه ۲۲ دی ماه، در سومين بازی تدارکاتی خود در دبی، تيم ملی امارات را دو بر صفر شکست داد .

تيم ملی فوتبال ايران جمعه ۲۲ دی ماه، در سومين بازی تدارکاتی خود در دبی، تيم ملی امارات را دو بر صفر شکست داد .


رسول خطيبی و ابراهيم صادقی در پايان هر نيمه گل زدند و غلامرضا عنايتی در دقيقه هفتم يک پنالتی را هدر داد. گل اول را خطيبی از نقطه پنالتی زد و گل دوم در دقيقه چهارم وقت تلف شده توسط ابراهيم صادقی به ثمر رسيد.


تيم ملی ايران در جام چهار جانبه امارات، با پيروزی بر اشتوتگارت و شکست از هامبورگ، به دليل به ثمر رساندن گل اول در زمانی سريعتر از امارات، به مقام دوم رسيده بود.


هر دو تيم از نظر گل زده – که هرگل يک امتياز داشت – و خورده و امتياز برابر بودند، که طبق قرار قبلی اين مسابقه، زمان به ثمر رسيدن نخستين گل ملاک قرار گرفت و ايران در رده دوم ايستاد.


پس از پيروزی بر اشتوتگارت، که با اخراج قلعه نويی در نيمه اول بحث انگيز شد، امير قلعه نويی با اعتراض به نحوه قضاوت داوران اماراتی، از خودداری احتمالی تيم ملی ايران از بازی خارج از چارچوب ديدارهای چهار جانبه با تيم ملی امارات صحبت کرد .


حتی خبرگزاری مهر از قول ناصر ابراهيمی با قطعی شدن لغو مسابقه دليل را چنين عنوان کرد که «در اين جا داوران می خواهند سر ما را ببرند. اما سرانجام مسابقه سوم هم جمعه شب انجام گرفت تا تيم ملی شنبه به تهران بازگردد.»


امير قلعه نويی در برابر تيم ملی ميزبان آرايشی هجومی داشت و در دقيقه ۲۵ با تعويض رسول خطيبی به جای هادی شکوری به حالت تهاجمی اش افزود.


خطيبی در آخرين لحظه های نيمه نخست گل اول را زد.


او در مسابقه تيم ملی ايران با اشتوتگارت به علت بازی باشگاهی حذفی امارات، غايب بود اما در دو بازی که انجام داد، در هر کدام يک گل به ثمر رساند. نام ابراهيم صادقی، به ثمر رساننده گل دوم نيز در اسامی اوليه شروع بازی نبود.


علاوه بر رسول خطيبی، در فهرست اعلام شده نسبت به بازی با اشتوتگارت حسين کاظمی هم به همراه واحدی نيکبخت از ابتدا بازی کردند و در مقابل مرتضی اسدی، جواد کاظميان و کيانوش رحمتی نامشان در ميان بازيکنان شروع کننده نبود.


.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG