لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۰۵

در پایان نیم فصل، سایپا کماکان صدر نشین


علی دایی نه تنها تیمش را در صدر جدول نگاه داشته، بلکه آقای گل لیگ هم هست.
تيم استقلال دو بريک پاس را شکست داد وسايپا در کرمان دو بر دو در برابر مس متوقف شد تا دو تيم پر هواخواه تهرانی درنيم فصل فوتبال سراسری جام خليج فارس ايران، هر کدام دو امتياز به سايپا نزديک شوند.

گل سازی نوازی


در بازی استقلال با پاس، در مسابقه ای بدون تماشاگر که نيمه نخست آن به مانند هوای تهران سرد و بی روح بود، گلی رد و بدل نشد .

ولی در نيمه دوم اسقلال بهتر شروع کرد و با ضربه کرنر محمد نوازی، کاپيتن استقلال، مرتضی هاشمی زاده در دقيقه ۵۱ گل اول را زد تا يخ بازی بشکند . شش دقيقه بعد با سرنگون شدن مهاجم پاس، ضربه پنالتی را عباس آقايی بدل به گل تساوی کرد.

اما تعادل بازی تنها هفت دقيقه دوام داشت و اين بار ارسال توپ نوازی با ضربه سر پيروز قربانی کامل شد و استقلال بار ديگر پيش افتاد. پس از اين گل پاس بهتر می نمود اما از حملات خود نتيجه نگرفت.

با اين پيروزی استقلال رده دومی به چهار امتيازی سايپای پيشتاز رسيد تا صمد مرفاوی، سر مربی تيم استقلال زير فشار انتقادات استقلالی ها در بين دو فصل آسوده باشد . اما همايون شاهرخی، درجانشينی عباس رضوی در سر مربيگری تيم پاس، همچنان دست به گريبان مشکل است .

علی انصاريان و محمد نوازی، ملی پوشان پيشين استقلال و محمد نصرتی و کيانوش رحمتی، انتخاب شدگان اخير تيم ملی از پاس، بازيکنان اخطاری اين بازی بودند .

سپاسگذاری از علی دايی


پيش از مسابقه تيم های سايپا و مس، مسوولان باشگاه تيم کرمانی از علی دايی، کاپيتن پيشين تيم ملی ايران و « سرمربی - بازيکن» تيم سايپا با اهدای يک لوح و يک تخته قاليچه کرمان، تجليل کردند.

سايپا در اين مسابقه ابتدا با دو گل دايی در دقيقه ۴۴ و احمد مومن زاده در دقيقه ۵۱ ، تا اوايل نيمه دوم از ميزبان پيش افتاده بود. اما گل های علی عبدالزهرا در دقيقه ۶۹ و ادواردو سوزامورا در دقيقه ۷۲، تيم مس را در خانه از شکست رهانيد.

علی دايی ضمن اظهار رضايت از بازيکنانش، غفلت مدافعان و بازی خوب تيم مس در نيم ساعت آخر را دليل از دست رفتن برتری دو بر صفر عنوان کرد . او از واکنش مثبت تماشاگران کرمانی دراين مسابقه نيز ستايش کرد.

تيم فجر سپاسی در شيراز با گل دقيق ۸۰ صادق کرمی تيم پيکان تهران را شکست داد .

تيم برق شيراز هم در خانه ملوان از دقيقه ۴۰ با اخراج صمد زارع ده نفری شد و دو بريک بازی را باخت . برای ملوان امير خدا مرادی در دقيقه ۳۴ و جلال دافخايی در دقيقه ۸۷ گل زدند . تک گل تيم برق را فريد عابدی در دقيقه ۳۵ به ثمر رساند.

صبا باتری در ورزشگاهش دبداری بدون گل با تيم سپاهان اصفهان داشت . مسابقه فولاد و استقلال، دو همشهری اهوازی آخرين مسابقه نيم فصل فوتبال سراسری ايران است که شنبه انجام می شود .

در پايان نيم فصل سايپا در صدر جدول رده بندی ۳۴ امتياز دارد و تيم های استقلال و پرسپوليس به ترتيب با ۳۰ امتياز و ۲۵ امتياز در رده های دوم و سوم هستند . سپاهان با ۲۳ چهارم است .
XS
SM
MD
LG