لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۲۳

راکت الماس، جایزه قهرمانی مورسمو


مورسمو علاوه بر دريافت چک ۲۶۵/۸۸ دلاری برای کسب عنوان قهرمانی، راکت تنيسی جايزه

خانم اميلی مورسمو، تنيس باز فرانسوی، با غلبه بر کيم کلايسترزبلژيکی، قهرمان رقابت های تنيس الماس « پروکسيموس » در آنتورپ شد.


به گزارش خبرگزاری ها، خانم کلايسترز، رقيب مورسمو برای کسب عنوان قهرمانی، سال ۲۰۰۷ را آخرين سال حضورش در رقابت های تنيس قهرمانی اعلام کرده بود.


مورسمو علاوه بر دريافت چک ۲۶۵/۸۸ دلاری برای کسب عنوان قهرمانی، راکت تنيسی جايزه گرفت که مرصع به الماس است و ارزش آن يک ميليون و سيصد هزار دلار تخمين زده می شود.


اين جايزه ويژه به تنيس بازی اهدا می شد که در مدت پنج سال بتواند سه بار قهرمان شود. مورسمو تنها در فاصله سه سال به اين جايزه ارزنده دست يافت.


خانم کلايسترز که به عنوان تنيس باز شماره دو در اين مسابقه ها حضور يافت، درسال ۲۰۰۴ قهرمان و در سال۲۰۰۳ نايب قهرمان مسابقات تنيس آنتورپ شده بود.


مورسمو مسابقه را با « سرو » های کوبنده اش آغاز کرد. او ابتدا ۲-۴ پيش افتاد و تا پايان ست اول به برتری اش ادامه داد. در شروع ست دوم، دو تنيس باز پا به پای هم پيش رفتند تا سرانجام مورسمو با پيروزی هفت بر شش مانع آن شد که سرنوشت قهرمانی به ست سوم سپرده شود .


مورسمو پس از دريافت راکت الماس نشان گفت که: «در طول هفته گفتم که به بردن اين جايزه استثنايی فکر نمی کنم، اما صادقانه بگويم که در تمام هفته فقط به آن فکر می کردم !»


کلايسترز که از نظر خلق و خوی انسانی بسيار خوشنام است، در پايان گفت :« برای من امروز يک روز احساسی بود. تا آنجا که می توانستم سخت تلاش کردم . اما امليو امروز خيلی قوی بود و به واقع بر بازی احاطه داشت. ما مسابقه ای در سطح بسيار بالا به نمايش گذاشتيم که اين برای ادامه فصل به من اطمينان خاطر داد.»


کلايسترز با اعلام اينکه « راکت الماس نشان» برازنده خانه مورسمو است، گفت که تمريناتش را برای بقيه اين فصل دور از زمين خاک رس متمرکز می کند تا در ويمبلدون به موفقيت برسد. از اين رو او نمی خواهد در مسابقه های « اپن فرانسه» بازی کند، زيرا در فاصله بين «اپن فرانسه» تا «ويمبلدون» نمی تواند خود را با شرايط وفق دهد.


مورسمودر پايان به تماشاکنان گفت:« برای من حالا لحظه ای کمی دشوار است، زيرا می دانم که همه شما ناراحت شديد، متاسفم، من هم مثل شما می دانم که کيم يک قهرمان بزرگ است.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG