لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۰۵

فوتبال بازی‌های آسیایی؛ ایران با شکست از ژاپن به فینال نرسید


در مسابقه نیمه‌پایانی فوتبال بازی‌های آسیایی، تیم ملی امید ایران از «امیدهای ژاپن» دو بر یک باخت تا تنها بخت دست‌یابی به مدال برنز برایش باقی ماند. نیمه نخست پیکار با ژاپن یک بر یک بود.

در دقیقه ۷۵ با پاس تماشایی غلامرضا رضایی، کریم انصاری فرد با سرعتی عالی و در حالتی «سالم» از مدافع حریف پیش افتاد و ضربه تمام‌کننده را به تور دروازه ژاپن رساند. اما کمک‌داور هنگ‌کنگی این بازی به اشتباه پرچم آفساید زد تا ایران از دستیابی به گل تساوی دو بر دو و تعیین سرنوشت بازی در وقت اضافی محروم بماند. این اشتباه بر قضاوت بی‌نقص داور چینی سایه انداخت.

در ورزشگاه پرتماشاگر «یواکسی یو» شهر گوآنگ‌ژو شاگردان غلامحسین پیروانی با آرایش مهدی رحمتی در دروازه، حمیدرضا علی‌عسگری، جلال حسینی، رضا طلبه و احسان حاج‌صفی در دفاع، امیر شرفی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان و آرش افشین در خط میانی و غلامرضا رضایی و کریم انصاری فرد در خط حمله، رو در روی نخستین حریف قدر و مدعی در این بازی‌ها قرار گرفتند و در دقیقه ششم، حاصل یک بازی رو به جلو، گل زودهنگام ایران با پاس عالی کریم انصاری فرد و ضربه تمام‌کننده آرش افشین بود.

این نخستین گلی بود که ژاپن در این بازی‌ها درون دروازه خود دید.

اما شروع خوب ایران با ادامه یک بازی دفاعی برای حفظ گل به حضور ژاپنی‌ها در نیمه ایرانی زمین و پیرامون دروازه کاپیتان رحمتی انجامید که در دقیقه ۳۸ گل تساوی‌بخش را برای تیم خوش‌آهنگ و منظم شرق آسیا به دنبال داشت. کوتا میزونوما از آشفتگی دفاع ایران سود برد و در شرایطی که در فاصله نزدیک مقابل دروازه تنها مانده بود، گل تساوی‌بخش را به ثمر رساند.

در آغاز نیمه دوم برخلاف انتظار، هنگامی ایران به حالت تهاجمی دست یافت که ژاپن گل برتری را در دقیقه ۶۰ توسط کسوکه ناگای به ثمر رساند و در موقعیت حضور در «فینال» قرار گرفت. او با گریزی استثنایی تا سمت راست داخل محوطه جریمه پیش رفت و توپ را، زمینی به گوشه مخالف دروازه زد.

این گل برای چند دقیقه تعادل بازی ایران را بر هم زد و ژاپن می‌توانست گل سوم را هم بزند؛ اما بازیابی تیم ایران باعث شد تا در ۲۵ دقیقه آخر در نیمه زمین ژاپن خیمه بزند و حریف را به دفاع بازدارد. اما پس از گل مردود انصاری فرد... در دقیقه ۷۸ ضربه آرش افشین، که از چهره‌های درخشان این بازی در تیم ملی امید ایران بود، با دفع ناقص دروازه‌بان روبه‌رو شد و حمیدرضا علی‌عسگری به پیش تاخته توپ بازگشته را با حالت «چیب» به دروازه حریف زد که توپ به دیرک دروازه خورد.

بعد از این، شلیک علی‌عسگری هم از کنار دروازه ژاپن گذشت تا بازی تهاجمی تیم ایران پس از خوردن گل دوم بی‌نتیجه بماند و ایران برای دست‌یابی به مدال برنز با بازنده مسابقه کره جنوبی با امارات بازی کند. مسابقه‌های پایانی و رده‌بندی، روز پنجشنبه انجام می‌شود.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG