لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۰

استقلال به ليگ قهرمانان آسيا راه یافت


تیم استقلال در مجموع بازی رفت و برگشت سه بر یک بازی را از پگاه گیلان برد.(عکس: ایسنا)

تیم فوتبال استقلال تهران با پيروزی سه بر صفر بر پگاه در وقت اضافی، قهرمان جام حذفی ايران شد و به ليگ قهرمانان فوتبال آسيا راه يافت.


استقلال در وقت معمولی يک بر صفر پيش بود. گل دقيقه چهارم وقت اضافی با ضربه تماشايی مجتبی جباری راه قهرمانی استقلال را هموار کرد تا پس از پرسپوليس، دومين نماينده فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا نيز مشخص شود.


استقلال که در دقيقه ۱۵ نيز با پاس عالی جباری توسط مهدی امير آبادی گل زده بود، پس از گل دوم توسط جباری، گل سوم را نيز توسط آرش برهانی تازه نفس به ثمر رساند تا در این بازی صاحب برتری سه بر صفر و در مجموع بازی رفت و برگشت به نتیجه سه بر يک دست یابد.

تيم استقلال تهران با بازی خوب هافبک هايش بازی را با تسلط بر حريف گیلانی خود آغاز کرد و تا دقيقه ۲۸ حاکم مطلق زمين بود.


استقلال در وقت معمولی يک بر صفر پيش بود. گل دقيقه چهارم وقت اضافی با ضربه تماشايی مجتبی جباری راه قهرمانی استقلال را هموار کرد تا پس از پرسپوليس، دومين نماينده فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا نيز مشخص شود.

در همين فاصله حمله های پر تعداد استقلال به تک گل مهدی اميرآبادی در دقيقه ۱۵ منجر شد. با بازی سازی و نمايش موفق مجتبی جباری و حرکت های مثبت اميد رضا روانخواه، پژمان منتظری و تا حدودی ميثم منيعی، در يک سوم نخست زمان مسابقه، ميانه زمين از آن آبی پوشان بود.


اما با گذشت اين زمان، بازی حالتی پاياپای يافت، هر چند به لطف بازی خوب جباری، کم و بيش حضور استقلال در زمين پگاه بيشتر ديده شد. اين حالت در نيمه دوم نيز تداوم داشت، هر چند پگاه گاه به گاه در برابر دروازه طالبلو خطرناک ظاهر شد.


امير قلعه نويی، سرمربی استقلال، که برتری يک گل را مطمئن نمی ديد، فرهاد مجيدی، کاپيتان ناموفق این تیم را از زمين بيرون کشيد.


با ورود آرش برهانی در دقيقه ۷۴، استقلال حالت تهاجمی اش را بيشتر کرد که مجتبی جباری دو بار با ضربه آزاد و شليک از پشت محوطه جريمه دروازه پگاه را تا يک قدمی ريزش پيش برد.


استقلال با فرستادن محسن يوسفی به جای ميثم منيعی کمربند خود را محکم تر کرد. اما تا پايان وقت معمولی نتيجه يک بر صفر به سود استقلال و در مجموع يک بر يک باقی ماند تا تکليف قهرمانی در وقت اضافی و گلهای جباری و برهانی مشخص شود.


گل حياتی استقلال

استقلال با همه قوا و با حالتی تهاجمی بازی را آغاز کرد و در دقيقه ۱۵ با پاس عالی مجتبی جباری به جناح راست، مهدی اميرآبادی در حالت تک به تک با علی نظر محمدی، دروازه بان پگاه، با يک ضربه توپ را در قعر دروازه جای داد.


اين گل در شرايطی به ثمر رسيد که فرهاد مجيدی با مصدوميت در کنار زمين مشغول مداوا بود و برای دقايقی حضور نداشت.


با گل مدافع پيشتاخته استقلال، اين تيم از فشار شکست يک بر صفر در رشت بيرون آمد.


پگاه تا دقيقه ۲۸ خطری بر روی دروازه استقلال نداشت، اما با پاس خوب امين متوسل زاده، بازی ساز و يکی از بهترين های تيم پگاه، رضا چاووشی، شليک خطرناکی کرد تا تيم شمالی در ورزشگاه آزادی خود را باز يابد.


با ناتوانی فرهاد مجيدی و علی عليزاده در گلزنی، استقلال وقت معمولی را با همان يک گل به پايان رساند.


پيش از شروع مسابقه پايانی جام حذفی، همه بازيکنان به صورت نمادين و موقت با پيراهن شماره ده و تصوير عليرضا منصوريان، بازيکن تيم استقلال و بازيکن سابق تيم ملی ايران و حاضر در جام جهانی ۱۹۹۸ به ميدان آمدند. اين آخرين حضور رسمی او در جمع استقلالی ها بود و در نيمه دوم وقت اضافی به ميدان آمد.


XS
SM
MD
LG