لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۵۷

تلاش های همسر آمریکایی مفقود شده در ایران ادامه دارد


خانم لوينسن برای یافتن سرنخی از سرنوشت همسرش سال گذشته به ايران سفر کرده بود. (عکس از AFP)

همسر يک مامور سابق پلیس فدرال آمریکا، که سال گذشته در جزيره کيش واقع در جنوب ايران مفقود شده است اعلام کرده که تازه ترين ديدارش با مقامت وزارت امور خارجه آمريکا بی حاصل بوده است.


به گزارش آسوشيتدپرس، کريستين لوينسن، همسر همچنان اميدوار مامور سابق پلیس فدرال آمریکا که يک سال پيش در يکی از جزاير متعلق به ايران ناپديد شد، گفته است در ملاقاتی که پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه با مقامات وزارت امور خارجه آمريکا داشته هيچ اطلاعات تازه ای در باره شوهرش به دست نياورده است.


خانم لوينسن در باره ملاقات اخيرش با جف فلتمن، از اداره خاور نزديک وزارت امور خارجه آمريکا و ديگر مقامات رسمی گفت: «ملاقات اخير هم مانند ديدارهای قبلی بود، ما هيچ اطلاعاتی نداريم.»


او همچنين گفت: «ما اميدواريم دولت جمهوری اسلامی ايران همکاری کند.»


وزارت امور خارجه آمريکا، شوهر خانم لوينسن را «روبرت لوينسن» معرفی کرده است، يک شهروند آمريکا که هشتم يا نهم ماه مارس سال گذشته برای يک سفر تجاری به جزيره کيش در خليج فارس رفته و ناپديد شده است.


تام کيسی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا از ايران خواسته است هر اطلاعاتی که تاکنون در اين باره پوشيده مانده است را با خانواده و ديپلمات های کشور سوييس در تهران درميان بگذارد.

تام کيسی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا از ايران خواسته است هر اطلاعاتی که تاکنون در اين باره پوشيده مانده است را با خانواده و ديپلمات های کشور سوييس در تهران درميان بگذارد.


او گفته است: «اگر ايران آقای لويسنن را بازداشت کرده است، ما می خواهيم که مقامات ايران اين عمل را به ما اطلاع دهند. با دسترسی مقامات سفارت سوييس به او موافقت کنند و او را به خانواده اش بازگردانند.»


سفارت سوييس در ايران، از زمان قطع روابط ايران و آمريکا در حدود ۳۰ سال پيش، به عنوان حافظ منافع آمريکا در ايران معرفی شده است.


خانم لوينسن که سال گذشته به ايران سفر کرده بود، می گويد که نتوانسته است بفهمد برای شوهرش در جزيره کيش، جايی که او برای آخرين بار ديده شده، چه اتفاقی افتاده است.


دولت جمهوری اسلامی ايران اعلام کرده است که هيچ اطلاعاتی درباره مفقود شدن اين شهروند آمريکا ندارد.


با اين حال خانم لوينسن گفته است که دولت ايران به او قول داده است در اين باره تحقيق کند و او را از نتيجه تحقيقات باخبر کند. اما او می گويد: «آنها هنوز چيزی به من نگفته اند.»


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG