لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۱۱:۳۱

همسر مامور سابق اف بی آی به ایران می رود


به گفته خانم لوینسون، همسرش رابرت آخرین بار در روز هشتم ماه مارس گذشته از فرودگاه دبی با او تماس گرفت.

همسر مامور سابق اف بی آی آمریکا که گفته می شود در جزیره کیش ناپدید شده است می گوید با وجود مخالفت وزارت امور خارجه آمریکا قصد دارد به ایران سفر کند تا شاید اطلاعاتی در باره سرنوشت همسر خود بیابد.


کریستین لوینسون در گفت و گو با رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی می گوید: علی رغم مخالفت وزارت امورخارجه آمریکا با سفرم به ایران، من این سفر را برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره سرنوشت همسرم ضروری می دانم.


به گفته خانم لوینسون، همسرش رابرت آخرین بار در روز هشتم ماه مارس گذشته از فرودگاه دبی با او تماس گرفت و گفت که در راه سفر به جزیره کیش در ایران است.همسر این مامور سابق اف بی آی از وزارت امور خارجه آمریکا درخواست کمک کرده است و آنها نیز از طریق سفارت سویس در ایران تلاش کرده اند تا درباره وضعیت رابرت لوینسون اطلاعی بدست آورند.

رابرت لوینسون به همسرش گفت که در ۴۸ ساعت آینده تلفن همراه او کار نخواهد کرد و به ای میل هم دسترسینخواهد داشت و پس از بازگشت به دبی با او تماس خواهد گرفت.


اما به گفته همسر این ماور سابق آمریکایی، رابرت لوینسون به دبی بازنگشت و خانواده او تاکنون نتوانسته اند هیچ گونه اطلاعی درباره سرنوشت او به دست آورند.


خانم لوینسون می گوید:«همسرش شرکت خصوصی دارد و برای افراد مختلف کار تحقیقاتی انجام می دهد و به او گفته است که برای تحقیق درباره قاچاق سیگار به ایران سفر می کند.»


کریستین لوینسون اظهار داشت: در ماه های گذسته مرتب با مقامات ایرانی تماس گرفته است، اما مسوولان ایرانی می گویند هیچ اطلاعی از وضعیت همسرش ندارند.


وی می افزاید: یک بار برای محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران نامه فرستاده و چندین بار سعی کرده که با نمایندگان ایران در سازمان ملل متحد تماس بگیرد، اما پاسخی دریافت نکرده است.


همسر این مامور سابق اف بی آی از وزارت امور خارجه آمریکا درخواست کمک کرده است و آنها نیز از طریق سفارت سویس در ایران تلاش کرده اند تا درباره وضعیت رابرت لوینسون اطلاعی بدست آورند.


خانم لوینسون می گوید: اطمینان دارد که همسرش در ایران است چون نام او در جای دیگری در لیست مسافران نبوده است. مقامات ایرانی هم به او گفته اند که همسر او در ایران بوده ولی اطلاعات بیشتری ارائه نکرده اند.


وی با اعلام اینکه «مطمئن است همسرش هنوز زنده است» افزود که در شش ماه گذشته به او و هفت فرزندش بسیار سخت گذشته است.


خانم لوینسن از از مردم ایران درخواست کرده است که اگر اطلاعی از وضعیت همسر او دارند در طول سفرش به ایران به او تماس بگیرند و یا اینکه از طریق وب سایت به او کمک کنند.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG