لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۶

موسوی و کروبی: با راهپيمايی سکوت مخالفت می کنند و از عده ای برای هتک، حمايت


ميرحسين موسوی و مهدی کروبی از رهبران مخالفان و از معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری ايران روز چهارشنبه با یکدیگر دیدار کرده اند. در این دیدار این دو در مورد برخی مسائل از جمله تجمع مقابل مجلس گفت وگو کرده و گفته اند:« با خواست قانونی و مشروع مردم در برگزاری راهپيمايی سکوت موافقت نمی شود اما در مقابل عده ای سازمان يافته و در کمال امنيت به هر کس و هر کجا که می خواهند حمله می کنند.»

به گزارش وبسايت های سحام نيوز و کلمه، در اين ديدار که روز چهارشنبه در دفتر ميرحسين موسوی و به مدت دو ساعت انجام شد، حوادث روزهای گذشته از جمله سفر مهدی کروبی به قم و تجمع هايی که در مقابل بيت آيت الله منتظری و آيت الله صانعی برگزار شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

آقای کروبی و موسوی، ورود غیر قانونی گروه های «سازماندهی شده کم نظير، تحت حمايت بخشی از حاکميت» به بيت آيت الله صانعی و تخريب اموال دفتر اين مرجع تقليد شيعه و نيز بيت آيت الله منتظری را محکوم کردند.

اين دو همچنين ضمن انتقاد از حمايت حاکميت از اين جريان ها گفته اند:«اهانت های متعدد برخی از روزنامه های وابسته به قدرت به مراجع بزرگ شيعه و تلاش در جهت تخريب و تضعيف جايگاه مرجعيت زمينه ساز اين حوادث بوده است.» آقايان موسوی و کروبی پلمپ دفتر آيت الله منتظری را « نشان از هماهنگی بين پياده نظام و برخی از مقامات در جسارت به ساحت مرجعيت» دانستند.

مهدی کروبی و ميرحسين موسوی همچنين تجمع های اخير در مقابل مجلس را «هجمه و قشون کشی» ناميده و گفتند حتی در اين مجلس که «شرايط انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در آن رعايت نشده» عده ای تصميم های آن را برنمی تابند.

مجلس روز يکشنبه طرح «حمايت از تاسيس و تقويت موسسات و مراکز آموزش عالی غير دولتی» را تصويب کرد که بر اساس آن اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در تغيير اساسنامه دانشگاه آزاد مجاز شناخته نشد.

جناح طرفدار محمود احمدی نژاد در مجلس می گويد: به دليل اظهارات آيت الله خامنه ای از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس حق ورود به نقض تصميم گيری های اين شورا را ندارد.

به نظر می رسد فشارهای گروههای نزديک به دولت محمود احمدی نژاد باعث شده است تا مجلس با تصويب «فوريت» طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد را تصويب کند و قوه قضاييه رد مصوبه «شورای عالی انقلاب فرهنگی» را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

در ديدار روز چهارشنبه ميان آقايان موسوی و کروبی، دو طرف به برخی موارد از جمله «اظهارات نسنجيده مقامات اجرايی کشور و هزينه های آن بر منافع ملی» اشاره شده و بدون ذکر دقيق از جزييات يا مصاديق، از برخی اظهارنظرهای مقامات دولتی انتقاد شده است.

آقايان موسوی و کروبی همچنين نسبت به بازداشت های اخير ابراز نگرانی کرده و آن را نادرست دانستند. و بر پيوستگی مستمر اهداف جنبش اعتراضی و جنبش سبز، تاکيد کرده اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG