لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۱:۲۵

سعیدلو تمایلی به ادامه فعالیت افشین قطبی در تیم ملی ندارد


«علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی، پذیرفته است که افشین قطبی تا پایان جام ملت‌های آسیا در سمت خود باقی بماند و به کارش ادامه بدهد.» این اظهارات را علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، به زبان آورده است.

مصاحبه علی کفاشیان، حاکی از آن است که پس از جام ملت‌های آسیا سرمربی جدیدی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده خواهد گرفت.

نارضایتی از عملکرد افشین قطبی در مصاحبه‌های اغلب سرمربیان تیم‌های لیگ برتر و پیشکسوتان فوتبال ایران دیده می‌شود. از طرفی هنگام ورود او به ورزشگاه‌ها، دیگر خبری از غریو تماشاچیان با شعار «افشین امپراتور» نیست.

افشین قطبی که با ورود به ایران و پذیرفتن سمت سرمربی‌گری پرسپولیس، «ناگهان» محبوب شده بود، با حضور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد آن هم در روزهای اوج اعتراض‌ها به اعلام نتایج انتخابات، و از طرفی با ناکامی در راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۰، «ناگهان» نیز با کاهش قابل ملاحظه میزان محبوبیتش مواجه شد.

ماجرای سفر قطبی به آفریقای جنوبی برای تماشای جام جهانی، پافشاری او بر اینکه در محل برگزاری بازی‌ها حضور داشته و اصرار رسانه‌های مختلف ورزشی درباره کذب بودن حضور قطبی در جام جهانی، از دیگر مسائلی بود که گفته می‌شود در کاهش محبوبیت قطبی در افکار عمومی تأثیرگذار بوده است.

نارضایتی فدراسیون فوتبال از مرخصی‌های قطبی و خروج‌های مکرر او از ایران، از دیگر نکاتی است که دائماً در رسانه‌ها مطرح می‌شود.

قطبی هدایت تیم ملی ایران را پس از علی دایی برعهده گرفت

کفاشیان درباره احتمال قطع همکاری با قطبی، پس از پایان جلسه کمیته فنی تیم‌های ملی به خبرنگاران گفته است ذهنیت عدم تمایل به ادامه همکاری را در افشین قطبی هم دیده است. از طرفی سعیدلو برای عقد قرارداد با سرمربی جدید، تأکید کرده است که نباید محدودیت مالی وجود داشته باشد.

پیش از این، سعیدلو تأکید کرده بود که برای جام جهانی ۲۰۱۴ باید مربیان تراز اولی در تیم ملی حضور داشته باشند.

قطبی هم اعلام کرده است پس از جام ملت‌ها می‌‌خواهد بیشتر فکر کند و در مورد همکاری یا عدم همکاری با تیم ملی تصمیم بگیرد.

نکته عجیب در این ماجرا برای علاقه‌مندان فوتبال این است که چرا چنین موضوع حساسی باید در آستانه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مطرح شود. زیرا ممکن است منجر به لطمه خوردن آرامش تیم ملی و کادر فنی‌اش شود.

کفاشیان در این باره می‌گوید: «با افشین قطبی صحبت کردم. به او گفتم به هر ترتیب تو تا پایان جام ملت‌ها با ما قرارداد داری. اگر تو بتوانی با تیم ایران در جام ملت‌ها موفق باشی، کارنامه خودت را هم پربارتر می‌‌کنی، حال سرمربی ایران باشی یا نباشی!»

به اعتقاد مرد اول فوتبال ایران، قطبی منطقی است و این صحبت‌ها را می‌‌پذیرد.

قطبی پس از ناکامی در راهیابی تیم ملی به جام جهانی که ابتدا توسط علی دایی و سپس توسط او اداره می‌شد، در بازی‌های غرب اسیا نیز به رغم استفاده از ترکیب اصلی، ضمن ناکامی در کسب عنوان قهرمانی، مقابل کویت شکست خورده و در برابر عمان نیز به تساوی رضایت داد.

با این حال، برتری مقابل کره جنوبی در سئول و پیروزی بر ارمنستان در ایروان، از جمله نتایج خوب تیم ملی فوتبال ایران با هدایت قطبی بوده است.

آخرین بازی تیم ملی تاکنون با سرمربیگری قطبی، شکست ۳ بر صفر مقابل برزیل در ابوظبی بود.
XS
SM
MD
LG