لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۸
در زیباترین مسابقه جام جهانی ۲۰۱۰ تا پایان روز هشتم، دانمارک در نبردی پر افت و خیز دو بر یک کامرون را برد و از گروه پنجم حذف کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که به رقم بازی دلچسب دانمارک، تیم آفریقایی سزاوار شکست و حذف زودهنگام نبود.

پل لو گون، مربی کامرون نسبت به تیمی که مغلوب ژاپن شده بود، چند تغییر داشت و مورتن اولسن دانمارکی هم برای این مسابقه کاپیتان یون دال توماسون را بازیافته بود.

برتری تکنیکی و پا به توپ مردان کامرونی در مقابل بازی روان با پاس‌های بلند کم نظیر در این جام، حاصلش در نیمه نخست یک بر یک بود. ابتدا در حمله‌ای از جناح چپ ساموئل اتوئو در نزدیک نقطه پنالتی صاحب موقعیتی عالی شد و با یک ضربه دقیقه از آن بهترین بهره را برد.

گل کامرون هدیه کریستیان پائولسن به پیره وبو بود که او با بینایی تمام توپ را به کاپیتان اتوئو رساند تا کار را رها از مدافعان تمام کند. گل برتری کامرون در دقیقه ده بازی به ثمر رسید و امید به نخستین پیروزی وحرکت برای صعود را بارور کرد.

اما این روز از آن کامرونی‌ها نبود. حرکت‌های پا به توپ عالی و برتری در بیشتر نبردهای تن به تن بارها شیرهای رام نشدنی را تا آستانه گل دوم پیش برد ولی گل تماشایی نیکلاس بنت نر در دقیقه 33 نتیجه را برابر و دانمارک را در کمترین فاصله با حذف به رقابت‌ها بازگرداند.

ارسال یک پاس بلند از قلب دفاع توسط یاکوبسن به رومندال در راست و نفوذ و پاس عرضی و زمینی او در دهانه دروازه ضربه بنت نر را می خواست تا نمایش دانمارکی را کامل کند.

نیمه نخست با زیبایی به پایان رسید و کامرون به نیمه دوم امید داشت که سرنوشت این بازی را به سود خود پایان دهد. اما با وجود برتری کامرونی‌ها بر دانمارکی‌های بلند قامت در جنگ‌های هوایی، بار دیگر این دانمارک بود که با ارسال یک پاس بلند برای دنیس رومندال در جناح راست، مهاجم سفیدپوش در محوطه جریمه پا به توپ شد.

او با یک مانور بجا و ارسال توپ از پای راست به پای چپ در موقعیت شلیک قرار گرفت و با ضربه‌ای زمینی برای دومین بار دروازه سلیمانو را گشود.

این گل ارزشی به اندازه پیروزی دانمارک داشت تا این تیم در مسابقه روز پنجشنبه با ژاپن برای راهیابی به مرحله یک هشتم پایانی پیکاری سرنوشت ساز داشته باشد.

مسابقه دیگر این گروه بین هلند، پیشتاز صعود کرده از گروه با کامرون حذف شده، جنبه تشریفاتی دارد.
XS
SM
MD
LG