لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۲۱

کارخانه‌های کرایسلر در آمریکا به طور موقت تعطیل می‌شوند


کرایسلر و رقیب بزرگتر آن گروه صنعتی جنرال موتورز پیش از این هشدار داده بودند اگر واشینگتن به کمک آنها نشتابد ممکن است در عرض چند هفته بدون پول بمانند.

با بحرانی‌تر‌ شدن وضع صنایع خودروسازی در آمریکا، شرکت کرایسلر اعلام کرد ۳۰ کارخانه‌‌ خود در آمریکای شمالی را، دست‌کم برای مدت یک ماه، تعطیل خواهد کرد.


شرکت کرایسلر روز چهاشنبه اعلام کرد که برای رویارویی با بحران فروش خودرو، که در بیش از دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده است، از پایان ساعت کاری روز جمعه ۳۰ کارخانه خود را تعطیل می‌کند.هفته گذشته سنای آمریکا طرح نجات مالی صنایع خودروسازی را رد کرد. در چارچوب آن طرح، شرکت‌های جنرال موتورز، کرایسلر و فورد برای نجات خود خواهان کمکی ۳۴ میلیارد دلاری شده بودند.


شرکت خودروسازی کرایسلر موجودی خود را تا آخر ماه دسامبر دو و نیم میلیارد دلار اعلام کرده است که تنها کفاف پرداخت دستمزدها، پرداخت هزینه قطعه‌سازان و اداره شرکت را می‌دهد.


به گفته مقام‌های کرایسلر، این شرکت از نخستین روز ماه ژانویه احتمالا در پرداخت صورتحساب‌ها مشکل خواهد داشت.


کرایسلر از دولت فدرال خواسته است، برای عبور از بحران، وامی به مبلغ هفت میلیارد دلار در اختیار آن شرکت بگذارد. بحران اخیر در ۲۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.کرایسلر در حالی خبر تعطیلی کارخانه‌های خود را اعلام می‌کند که روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه در گزارشی نوشت که این شرکت خودروسازی و جنرال موتورز مذاکره برای ادغام در یکدیگر را آغاز کرده‌اند.


بر پایه آمار منتشر شده،‌ در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۰۸ فروش محصولات کرایسلر با ۲۷.۷ درصد کاهش به ۱.۴ میلیون خودرو رسیده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰۰ هزار دستگاه کاهش فروش داشته است.


شرکت‌های جنرال موتورز و فورد نیز در اقدامی مشابه اعلام کرده‌‌اند که برای کاهش هزینه‌ها‌ تعطیلات سال نو را افزایش خواهند داد.


جنرال موتورز، برای کاهش هزینه‌ها، ساخت یک کارخانه را، که به یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شرکت مربوط است، نیز متوقف کرده است.


خبر تعطیلی کارخانه‌های خودروسازی کرایسلر ضربه دیگری بر کارگرانی است که پیش از این نیز نگران از دست دادن شغل خود بودند.


کرایسلر در حالی خبر تعطیلی کارخانه‌های خود را اعلام می‌کند که روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه در گزارشی نوشت که این شرکت خودروسازی و جنرال موتورز مذاکره برای ادغام در یکدیگر را آغاز کرده‌اند.


XS
SM
MD
LG