لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۸:۲۸

«کومو» موتور جدید مایکروسافت برای رقابت با گوگل


عکس تزیینی است
عکس تزیینی است
شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که بخش طراحی و بازاریابی آن سخت در تلاش است تا موتور جستجوگر خود را که به گفته این شرکت آنچنان که باید و شاید تأثیرگذار نیست، متحول کند.

به تازگی بخش تحقیقاتی مایکروسافت ظاهر جدیدی را که برای این وب سایت طراحی شده است با نماد «کومو» در وبلاگ خود به نمایش گذاشت.

برپایه یادداشتی که از مدیر گروه تحقیقاتی مایکروسافت منتشر شده است «کومو» یک برنامه آزمایشی است که تنها توسط کامپیوترهای مرتبط با شبکه مایکروسافت قابل دسترسی است.

فرهنگ لغات اینترنتی معانی مختلفی را که برای کلمه «کومو» ارائه می‌دهد که شامل عنکبوت یا ابر در زبان ژاپنی و نام سوئدی یک شهر در کشور فنلاند است.

با وجود همه تلاش‌ها از جمله اقدام برای خرید کمپانی یاهو که در مقام دوم سایت‌های جستجوگر است و همینطور بهبود کارکرد سایت خود مایکروسافت در عرصه جستجوگرهای اینترنتی هنوز هم در مقام سوم است.
آنچه که تا به امروز از کومو به نمایش گذاشته شده منعکس کننده جهت‌گیری مایکروسافت برای تغییر شکل سایت جستجوگر این شرکت است.

علامت اختصاری «کومو»، که مایکروسافت هنوز آن را به عنوان انتخاب نهایی خود تأیید نکرده، به رنگ آبی است و نمی‌توان به سرعت آن را به عنوان علامت تجاری مایکروسافت تشخیص داد. با این همه این صفحه جدید تماس سریع با MSN و Windos Live را ارائه می دهد.

به نظر می‌رسد یکی از تفاوت‌های کومو با وب‌سایت‌های جستجوگر دادن اطلاعات اولیه و مؤثر برای پاسخ‌های محتمل به کاربرانی است که در پهنه شبکه اینترنت به دنبال اطلاعات هستند.

به عنوان مثال جستجو برای یک ستاره موسیقی بلافاصله با راهنمایی‌هایی همراه می‌شود که به جستجوگر برای یافتن پاسخ خود در عرصه اینترنت، ترانه، اشعار، موسیقی یا بیوگرافی ستاره مورد نظر کمک می‌کند.

کلیدهای جستجو در سمت چپ صفحه نیز این امکان را می‌دهد که با انتخاب یکی از این عرصه‌ها جستجوی هدفمندتری انجام شود.

مایکروسافت سال‌هاست که می‌کوشد در رقابت با گوگل که موفق‌ترین وب‌سایت جستجوگر است و بیشترین درآمد تبلیغاتی را دارد به پیروزی برسد .

با وجود همه تلاش‌ها از جمله اقدام برای خرید کمپانی یاهو که در مقام دوم سایت‌های جستجوگر است و همینطور بهبود کارکرد سایت خود مایکروسافت در عرصه جستجوگرهای اینترنتی هنوز هم در مقام سوم است.

مت روسوف یک تحلیلگر مستقل عرصه اینترنت می‌گوید: «کومو نام بهتری است چون عجیب است و حداقل در کاربران نوعی کنجکاوی را ایجاد می‌کند.»

وی می‌افزاید که نام قبلی سایت جستجوگر مایکروسافت گاه کاربران را سردرگم می کرد چون آدرس آن می‌توانست با آدرس‌های مشابه اشتباه گرفته شود.

ولی با اینهمه نمی‌توان مطمئن بود که صرفا تغییر نام وب‌سایت جستجوگر بتواند مایکروسافت را نجات دهد.

به گفته مت روسوف این تغییر نام ضروری است ولی کافی نخواهد بود و مایکروسافت باید صفحه‌ای را طراحی و خلق کند که با وب سایت جستجوگر گوگل تفاوت‌های فاحشی داشته باشد.
XS
SM
MD
LG