لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۳۳

بازجویی از چهار عضو ارشد جبهه مشارکت در زندان اوین


سایت ندای سبز آزادی، از پایگاه‌های خبری نزدیک به جنبش سبز، از احضار احمد شیرزاد، الهه کولایی، علی شکور‌ی‌‌‌راد و علی محمد حاضری، چهار عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت به دادسرای انقلاب مستقر در زندان اوین و بازجویی آنها خبر داده است.

برپایه گزارش‌های دریافتی، این چهار عضو ارشد جبهه مشارکت روز شنبه به دادگاه انقلاب احضار شده و روز چهارشنبه در محل زندان اوین ساعت‌ها بازجویی شده‌اند.

به گزارش ندای سبز آزادی، بیانیه‌های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و حزب مشارکت، از جمله موضوعات مطرح شده در بازجویی‌ها بوده است و بازجویان تلاش داشته‌اند این چهار نفر مسئولیت امضای بیانیه‌های این تشکل‌ها را برعهده بگیرند.

الهه کولایی، احمد شیرزاد و علی‌ شکوری‌راد، هر سه از نمایندگان مجلس ششم هستند از سوی دادگاه دادگاه انقلاب احضار شده‌اند.

علی محمد حاضری، نیز عضو مؤسس حزب مشارکت، دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و رئیس پیشین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، که متشکل از ۱۷ حزب و تشکل سیاسی است پیش از ۲۲ بهمن از مردم خواسته بود با نمادهای سبز در راهپیمایی شرکت کنند که رسانه‌های طرفدار دولت، با انتشار اخباری، اعلام کردند که برخی از گروه‌های این تشکل بیانیه خود را پس گرفته‌اند.

علی محمد حاضری استادیار جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس، در این هفته همراه بیش از یکصد نفر از استادان این دانشگاه، طی نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، خواستار آزادی چهره‌های دانشگاهی و رفع فشار و محدویت از دانشگاه‌‌ها شده بود.

در نخستین روزهای پس از برگزاری انتخابات ریاست‌ جهموری که محمود احمدی‌‌نژاد برنده آن اعلام شد، بسیاری از اعضای ارشد حزب مشارکت و از جمله دبیرکل آن محسن میردامادی، بازداشت شدند و این هفته پس از گذشت هشت ماه از دستگیری محسن میردامادی، نخستین جلسه محاکمه دبیرکل حزب مشارکت برگزار شد.

هم‌اکنون ۱۵ عضو حزب مشارکت در زندان به سر می‌برند؛ حزبی که از حامیان اصلی میرحسین موسوی در دهمین انتخابات ریاست جمهوری بود.
XS
SM
MD
LG