لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۵۴

حمله انتحاری به هتل پیشاور دست کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت


هتل پرل کانتیننتال پیشاور که روز سه‌شنبه هدف حمله اتنحاری قرار گرفت.
در پی حمله‌ای انتحاری به یک هتل مجلل در پیشاور واقع در شمال غربی پاکستان دست کم ۱۵ نفر و از جمله شماری از اعضای گروه‌های بین‌المللی امدادرسانی جان خود را از دست دادند.

با اینکه هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجار هتل «پرل کانتیننتال» پیشاور را برعهده نگرفته است اما این انفجار پس از تهدید گروه طالبان به انجام حمله‌های عمده به تلافی عملیات ارتش پاکستان در دره سوات صورت می‌گیرد.

بر پایه گزارش‌های منتشر شده، دست کم سه شبه‌نظامی طالبان که لباس ماموران انتظامی را بر تن داشتند با تیراندازی از موانع هتل «پرل کانتیننتال» عبور کرده و خودروی خود را در بیرون هتل منفجر کردند.

به گفته شفیع الله خان یک مقام پلیس در شهر پیشاور قدرت انفجار به اندازه‌ای بود که موتور خودروی بمب‌گذاری شده به طبقه چهارم هتل پرتاب شده است.

مقام‌های امنیتی شهر پیشاور اعلام کرده‌اند که پلیس ضد تروریسم پاکستان روز چهارشنبه در ویرانه‌های هتل به بررسی جزئیات این انفجار مشغول است.

هتل «پرل کانتیننتال» که نسبتا به خوبی از آن محافظت می‌شود نزدیک ساختمان‌های دولتی و مشرف به یک زمین گلف است و از آنجا می‌توان یک قلعه تاریخی را مشاهده کرد.

حمله روز سه‌شنبه پیشاور برای پاکستانی‌ها خاطره حمله به هتل ماریوت اسلا‌م‌آباد را زنده کرد. در آن حمله بیش از ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند. هتل «پرل کانتیننتال» نیز مانند هتل ماریوت مورد علاقه خارجی‌ها و مرفهین پاکستانی است.

در همین حال آمنه کمال، سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد در میان جانباختگان سه پاکستانی که برای سازمان جمعیت سازمان ملل کار می‌کردند، شناسایی شده‌اند.

به گفته سخنگوی سازمان ملل کارمندان این نیز در میان قربانیان وجود داشته‌اند؛ الکساندر ورکاپیک از صربستان و پرسه‌وراندا سو از فیلیپین از کارمندانی هستند که سازمان ملل نام‌های آنها را علام کرده است.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، روز سه‌شنبه انفجار پیشاور را محکوم کرده است.
XS
SM
MD
LG