لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۱۴:۲۱

فیس‌بوک یک هزار نفر را برای مقابله با سوءاستفاده از آگهی‌ها استخدام می‌کند


شرکت فیس‌بوک روز دوشنبه اعلام کرد برای جلوگیری از سوءاستفاده روس‌ها و دیگران از درج آگهی در این شبکه اجتماعی برای دخالت در انتخابات کشورهای دیگر هزار پرسنل جدید را برای بررسی آگهی‌ها استخدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز شرکت فیس‌بوک ماه گذشته اعلام کرد افرادی از روسیه چند ماه قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمريکا حدود سه هزار آگهی سیاسی تفرقه‌افکنانه را در صفحات فیس‌بوک آمریکا خریداری کرده‌اند.

از زمان برملا کردن این موضوع، شرکت فیس‌بوک با سؤالات زیادی مواجه شده و برخی پیشنهاد کرده اند که نهادهای مسئول باید بر فعالیت این شرکت و سایر شبکه‌های اجتماعی کنترل بیشتری اعمال کنند.

مارک زاکر برگ، مدیرعامل فیسبوک، اجزای طرح این شرکت برای جلوگیری از سوءاستفاده دولت‌ها از این شبکه اجتماعی را اعلام کرده است.

در این زمینه فیس‌بوک روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت طی یک سال آینده بیش از هزار کارمند جدید را به اين کار اختصاص خواهد داد و بر نرم‌افزارهایی که آگهی‌های سیاسی را شناسایی و در صورت لزوم آنها را حذف می‌کنند، سرمایه‌گذاری بیشتری خواهد کرد.

در بخشی از این بیانیه گفته شده «بررسی یک آگهی نه فقط بازبینی مضمون آن بلکه فضا و موقعیتی است که این آگهی خریداری شده و مخاطبان را هدف می‌گیرد. ما روش بازبینی آگهی‌ها را تغییر داده‌ایم تا به این نشانه‌ها توجه بیشتری شود».

فیس‌بوک گفته است که در پایان ۲۰۱۶ به غیر از کارکنان قراردادی، حدود ۱۷ هزار پرسنل داشته است. این شبکه عظیم اجتماعی در ماه مه امسال هم اعلام کرد که سه هزار کارمند جدید را برای بررسی و حذف ویدئوهای خشونت‌آمیز از جمله آنهایی که صحنه قتل یا خودکشی را نشان می‌دهند، استخدام خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز یادآوری می‌کند که فیس‌بوک مثل سایر شرکت‌هایی که در فضای مجازی محل آگهی می‌فروشند مقررات خود در این زمینه را منتشر کرده که طبق آن آگهی‌های مروج خشونت، تبعیض نژادی و فروش مواد مخدر غیرقانونی ممنوع هستند.

اما با توجه به اینکه حدود پنج میلیون فرد حقوقی و حقیقی در شبکه فیس‌بوک آگهی خریداری می‌کنند کنترل تمامی موارد بر اساس ضوابط خود شرکت کار ساده‌ای نیست.

فیس‌بوک روز دوشنبه افزود که با ایجاد تغییراتی در سیاست و مقررات خود تلاش خواهد کرد از انتشار آگهی‌هایی که «حتی به شکلی پوشيده مضامین خشونت‌آمیز را ترویج می‌کنند» جلوگیری کند. اما اعلام نکرد که دقیقاً چه نوع مضامینی را شامل خواهد شد.

علاوه بر این فیس‌بوک اعلام کرد که از این پس از افرادی که می‌خواهند در مورد انتخابات فدرال آمریکا آگهی سیاسی درج کنند مدارک بیشتری درخواست خواهد کرد و آنها موظف هستند مؤسسه و شرکت و یا فعالیت اقتصادی خود را مشخص کنند.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG