لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۶:۵۳

حمله به وزارت کشور افغانستان با مرگ ده شبه‌نظامی به پایان رسید


هنوز هیچ گروهی در این کشور، نه طالبان و نه داعش، مسئولیت این حمله را نپذیرفته‌ است.

در پی حمله گروهی از شبه‌نظامیان افغان به ساختمان وزارت کشور در شهر کابل، پایتخت افغانستان، دست‌کم یک پلیس جان خود را از دست داده و پنج تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی این وزارتخانه، روز چهارشنبه، ۹ خردادماه، گروهی متشکل از ده شبه‌نظامی به وزارت کشور حمله کرده و توانستند از دست‌کم یک ایست‌بازرسی گذشته و خود را به ساختمان اصلی برسانند.

این شبه‌نظامیان پس از آن موفق به ورود به محوطه وزارت کشور افغانستان شدند که بمبی که در یک خودرو جاسازی شده بود در وروردی این محل منفجر شد.

در پی بیش از دو ساعت تبادل آتش میان مهاجمان و نیروهای امنیتی محافظ وزارت کشور، هر ده نیروی شبه‌نظامی جان خود را از دست دادند.

هنوز هیچ گروهی در این کشور، نه طالبان و نه داعش، مسئولیت این حمله را نپذیرفته‌ است.

حمله روز چهارشنبه به ساختمان وزارت داخله [کشور] افغانستان در حالی رخ داد که این ساختمان در نزدیکی فرودگاه کابل و در منطقه‌ای به شدت حفاظت‌شده قرار دارد.

چند شهر و منطقه در افغانستان، به‌ویژه شهر کابل، در چند ماه گذشته بارها هدف حمله مرگبار دو گروه طالبان و داعش (حکومت اسلامی) قرار گرفته‌اند که ده‌ها قربانی بر جای گذاشته است.

از جمله در پایان اردیبهشت‌ماه حمله به استادیوم شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، مرگ دست‌کم هشت غیرنظامی و مجروح شدن ۵۵ نفر دیگر را به دنبال داشت.

در سپتامبر ۲۰۱۷ گروه داعش مسئولیت یک حمله انتحاری به یک مسابقه کریکت در کابل را برعهده گرفت که بر اثر آن سه نفر کشته و پنج نفر مجروح شدند.

اما در اوایل اردیبهشت‌ماه گذشته دو انفجار انتحاری در پایتخت افغانستان، ۲۹ کشته و ده‌ها زخمی به جا گذاشت و چندین خبرنگار، از جمله سه خبرنگار بخش افغانستان رادیو آزادی در میان کشته‌شدگان بودند.

با استفاده از رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، آسوشیتدپرس، رویترز. / ف. دو / پ.پ

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG