لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۴۷

تصمیم ایرفرانس برای جبران گازهای گلخانه‌ای پروازهای داخلی‌اش


رئیس اجرایی خطوط هواپیمایی فرانسه، ایرفرانس، خبر داد که این شرکت تصمیم گرفته است تا سال آینده داوطلبانه تمام انتشار دی‌اکسید کربن ناشی از پروازهای داخلی خود را با اقدامات جبرانی خنثی کند.

آن ریگیل در مصاحبه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد به روزنامه لوپاریزین گفت: خطوط هواپیمایی فرانسه برای جبران آلودگی حدود ۵۰۰ پرواز روزانه که در فرانسه انجام می‌دهد «چندین میلیون یورو» برای پروژه‌هایی چون درختکاری و حفاظت از جنگل‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

فعالان محیط زیست نسبت به تعداد زیاد پروازهای داخلی در کشورهای اروپایی انتقاد دارند، زیرا در بسیاری از کشورهای این قاره بسیاری از مسافت‌ها چندان طولانی نیست و به‌ویژه در فرانسه شبکه خوبی از قطارهای بسیار سریع‌السیر وجود دارد.

قوانین کنونی و برنامه‌ریزی شده برای محدود کردن انتشار میزان انتشار دی‌اکسید کربن توسط پروازها در حال حاضر سفرهای داخلی را پوشش نمی‌دهد.

دی‌اکسید کربن رایج‌ترین گاز گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های انسان است که با سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند گاز و نفت سفید تولید می‌شود.

صنعت هواپیمایی در سال‌های اخیر به دلیل افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای در این صنعت که بیش از ۲٪ از کل جهانی را تشکیل می‌دهد، تحت فشار کنشگران محیط زیست قرار گرفته است.

آن ریگیل در گفت‌وگو با لو پاریزین:

منابع: خبرگزاری فرانسه و ان‌اواس هلند / پ.پ
XS
SM
MD
LG