لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۲۵

ایرفرانس تعداد پروازهای خود را به تهران کاهش می‌دهد


شرکت هواپیمایی فرانسه،‌ ایر فرانس، روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت اعلام کرد، به دلیل مشکلات اقتصادی از پاییز امسال تعداد پروازهای خود را به تهران کاهش می‌دهد.

به گزارش رویترز، این شرکت هوایی می گوید، فعالیت های دوسال گذشته این شرکت نشان می دهد که پروازها به تهران بازدهی مالی کافی ندارد.

یک سخنگوی ایرفرانس گفته است: ایر فرانس این تصمیم را برای انطباق بیشتر برنامه خود با تقاضا اتخاذ کرده است.

رویترز می‌گوید، ایرفرانس خبر کاهش شمار پروازها به تهران را در آستانه تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد خروج احتمالی از توافق هسته ای با ایران اعلام کرده است.

این در حالی است که سخنگوی شرکت ایرفرانس گفته است کاهش تعداد پروازها به تهران ارتباطی به تصمیم نهایی دونالد ترامپ درباره برجام ندارد.

ایران و شش قدرت جهانی شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا همراه با آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ بر سر حل‌ و فصل برنامه هسته‌ای ایران و برداشتن تحریم‌های بین‌المللی علیه آن به توافق رسیدند. ایران در چارچوب این توافق، برجام، پذیرفت که بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را متوقف کند و در مقابل تحریم‌های هسته‌ای علیه این کشور برداشته شود.

دونالد ترامپ که از توافق هسته ای با ایران به عنوان «بدترین توافق» یاد کرده، در دی ماه سال گذشته ضرب الاجلی را برای «رفع نقایص برجام» تعیین کرد که (۱۲ مه) ۲۲ اردیبهشت به پایان می رسد.

در همین حال یک دیپلمات اروپایی درباره خبر ایرفرانس به رویترز گفته است: این نشان می دهد چگونه نامشخص بودن سرنوشت توافق هسته ای بر رابطه تجاری با ایران تاثیر می گذارد.

رویترز می گوید، حتی پیش از تهدید دونالد ترامپ بسیاری از بانکداران و بازرگانان نسبت به سفر به ایران و انعقاد قرار داد تجاری با این کشور تردید داشتند چرا که نگران تحریم های آمریکا هستند.

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه هفته گذشته به واشینگتن رفت و در خصوص توافق هسته ای با ایران با دونالد ترامپ گفت وگو کرد. کشورهای اروپایی خواهان حفظ برجام هستند، ولی می گویند، برنامه موشکی ایران و فعالیت های مخرب ایران در منطقه می بایست متوقف شود.

با استفاده از گزارش های رویترز و رادیو فردا؛ خ. ک./ت.ت

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG