لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۶:۵۸

سلامت انتخابات شورای شهر تهران «تایید» شد


اصلاح طلبان موفق به کسب تمام کرسی های شورای شهر تهران شده اند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهرستان تهران روز یکشنبه هفتم خرداد، اعلام کرد که «پس از تطبیق صورت جلسات ۵۰۰ صندوق رای با سامانه وزارت کشور، سلامت پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران به تایید قطعی رسید.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمدرضا بادامچی با اشاره به اینکه ۱۹۰ شکایت درباره انتخابات شورای شهر تهران دریافت شده بود، افزود: «هیئت نظارت و اجرایی، یک به یک این شکایات را بررسی کرد و مقرر شد درصورتی که شبهه‌ای وجود داشته باشد، بازشماری آرا صورت گیرد اما هیئت نظارت و اجرایی به بازشماری آرا رای نداد و صحت انتخابات را تایید کرد.»

آقای بادامچی با اشاره به این که برخی از نامزدها همچنان تاکید داشتند که آرای شان در برخی حوزه‌ها با آنچه اعلام شده متفاوت بوده است، افزود:«صورت جلسات ۵۰۰ صندوق رای با خروجی نهایی که به سامانه وزارت کشور منتقل می‌شود، تطبیق داده شد اما هیچ تفاوتی مشاهده نشد.»

او با اشاره به اینکه «تمامی صندوق‌های شهر تهران، ری و تجریش به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که هیچ مشکلی نداشته اند،‌اضافه کرد:« در نهایت، نتیجه انتخابات شورای شهر در این حوزه به‌صورت کامل به تایید رسید.»

اصلاح‌طلبان در انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت شوراهای اسلامی شهر و روستا توانستند در قالب «لیست امید» تمام کرسی‌های شورای شهر تهران را تصاحب کنند.

شورای اسلامی شهر تهران ۲۱ عضو دارد. بر اساس نتایج انتخابات، محسن هاشمی بهرمانی، مرتضی الویری، احمد مسجدجامعی، شهربانو امانی، محمدجواد حق‌شناس، بهاره آروین، ابراهیم امینی، افشین حبیب‌زاده، آرش حسینی میلانی، حسن خلیل‌آبادی و علی اعطا به عنوان اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران انتخاب شدند.

دیگر اعضای این شورا زهرا صدر اعظم نوری، محمد سالاری، سیدحسن رسولی، ناهید خداکرمی، مجید فراهانی، زهرا نژادبهرام، محمود میرلوحی، الهام فخاری، محمدعلی خانی و بشیر نظری هستند.

خبر تایید نتیجه انتخابات شورای شهر تهران در شرایطی اعلام شد که مهدی چمران٬ رئیس چهارمین دوره شورای شهر تهران، روز چهارم خرداد در چهلمین اجلاس شورای عالی استان‌ها گفته بود ۱۰ درصد آرای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران بازشماری خواهد شد.

او روز دوم خردادماه نیز از این که صندوق‌های رای به جای بازشدن در فرمانداری٬ به صورت مستقیم به وزارت کشور برده شده انتقاد کرده بود.

مهدی چمران در ۱۲ سال گذشته عضو اصلی شورای شهر تهران و به جز یک سال، رئیس آن بود. در این مدت،‌ عملکردش مورد انتقاد شماری از رسانه ها و فعالان سیاسی و مدنی قرار داشت و در این ارتباط،‌ آنها از حمایت او از محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، انتقاد کردند.

مهدی چمران که از چهره‌های شاخص اصولگرایان در انتخابات شورای شهر تهران بود٬ رتبه ۲۲ را کسب کرده است و تنها در صورت خارج شدن یکی از اعضای اصلی شورای تهران، خواهد توانست وارد شورا شود.

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عهده دار انتخاب شهردار تهران است.

XS
SM
MD
LG