لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۹:۱۴

ادامه صدور احکام زندان و شلاق برای فعالان دانشجویی


در ادامه صدور احکام زندان برای دانشجویان و فعالان دانشجویی، حکم ۲۳ ماه زندان رویا صغیری، دانشجوی دانشگاه تبریز، در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. اتهام او «تبلیغ علیه نظام و توهین به ارکان نظام» عنوان شده است.

او پیشتر هم به اتهام «اخلال در نظم عمومی، شرکت در تجمعات و عدم رعایت حجاب اسلامی» به ۱۰ ضربه شلاق و یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

دو دانشجوی دیگر دانشگاه تبریز یعنی علی کامرانی به سه ماه زندان و علی قدیری هم به شش ماه حبس تعزیری و یک سال حبس تعلیقی محکوم شدند.

صادق قیصری روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی هم به ۷ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال ممنوع‌الخروجی و ممنوعیت از فعالیت‌های رسانه‌ای محکوم شد.

اخیرا برای فرشته طوسی، علی مظفری، سینا عمران، لیلا حسین‌زاده، سینا ربیعی ومحسن حق‌شناس، شش دانشجوی دیگر هم احکامی از یک تا هشت سال زندان صادر شده است.

سپیده فرحان، دانش‌آموخته رشته معماری نیز به اتهام‌هایی امنیتی به شش سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

همزمان احکام زندان پیام شکیبا و مجید اسدی، دو فعال پیشین دانشجویی نیز در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. ۱۱سال زندان برای پیام شکیبا و شش سال زندان برای مجید اسدی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی».

بیشتر این فعالان دانشجویی در جریان اعتراض‌های دی ماه سال ۹۶ بازداشت شده بودند.

و در ادامه مجله دریچه این هفته:

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG