لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۳۹

از حکم زندان و شلاق برای محمد نجفی تا تمدید بازداشت نسرین ستوده


محمد نجفی، وکیل دادگستری در اراک، به همراه ۱۰ فعال مدنی به دلیل شرکت در اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ به «اخلال در نظم عمومی» متهم و هر کدام به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این فعالان مدنی، علی باقری، عباس صفری، بهزاد علی‌بخشی، محمد یعقوبی، یوسف شیری‌لرد، ندا یوسفی، داوود رحیمی، مسعود عاجلو، محمد ترابی و کیان صادقی نام دارند.

علاوه بر این، محمد نجفی، علی باقری، عباس صفری و کیان صادقی به اتهام «نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» هرکدام به دو سال دیگر زندان هم محکوم شده‌اند.

محمد نجفی، دی‌ماه ۹۶ در پی اطلاع‌رسانی درباره وحید حیدری بازداشت شد. وحید حیدری ازمعترضان دی‌ماه بود که در بازداشتگاهی در اراک جان باخت.

همزمان قرار بازداشت نسرین ستوده نیز برای یک ماه دیگر تمدید شد. این وکیل دادگستری که ۲۳ خردادماه بازداشت شد به «اجتماع، تبانی و تبلیغ علیه نظام» و عضویت در کمپین لگام، کارزاری برای لغو گام به گام مجازات اعدام، متهم شده است.

بازداشت نسرین ستوده، موجی از انتقادهای جهانی را به دنبال داشت از جمله انجمن جهانی وکلا که خواستار آزادی فوری این وکیل سرشناس دادگستری شده است.

و در ادامه مجله دریچه این هفته:

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG