لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۱

حمله به اتوبوس پلیس بحرین یک کشته و چند زخمی بر جای گذاشت


حمله به اتوبوس نیروی پلیس بحرین در بزرگراه خلیفه بن سلمان در خارج از شهر منامه روی داده است.

حمله «شبه‌نظامیان» به یک اتوبوس پلیس بحرین در خارج از پایتخت این کشور، منامه، در روز جمعه یک کشته و هشت مجروح بر جای گذاشت.

وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای که در همین باره در وب‌سایت خود منتشر کرد این حمله را «تروریستی» خوانده، اما اشاره نکرده است که کدام گروه مسئول این حمله تازه است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت کشور بحرین، یک گروه شبه‌نظامی برای حمله به این اتوبوس از «بمب‌ دست‌ساز» استفاده کرده است.

حمله روز جمعه، پنجم آبان‌ماه، به اتوبوس نیروی پلیس بحرین در بزرگراه خلیفه بن سلمان در خارج از شهر منامه رخ داد.

دولت بحرین معمولاً این گونه حملات را به شبه‌نظامیان شیعه این کشور منسوب می‌داند و جمهوری اسلامی را به حمایت از آنها متهم می‌کند.

تهران در مقابل همواره دخالت در امور کشورهای دیگر به‌ویژه همسایگان عرب خود در خلیج فارس را تکذیب کرده است.

اوایل شهریورماه گذشته وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای از دستگیری هفت نفر در این کشور خبر داد که به گفته این وزارتخانه با ایران ارتباط داشتند.

در همان زمان وب‌سایت بحرینی «گلف‌نیوز» به نقل از این بیانیه گفت که نیروهای امنیتی بحرین «یک هسته تروریستی با ده عضو» را متلاشی کرده‌اند که رهبرشان «به ایران گریخته است».

در این گزارش همچنین آمده بود که این افراد «مظنون به انجام فعالیت‌های تروریستی» هستند.

در واکنش به این اتهام بحرین به جمهوری اسلامی، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز جمعه، سوم شهریورماه، این اتهام را «بی‌اساس» و «روش شکست‌خورده امنیتی» توصیف کرد.

اما حمله به پلیس بحرین اتفاقی است که در چند سال گذشته چندین بار رخ داده است.

از جمله کمتر از یک ماه پیش نیز وقوع یک انفجار در نزدیکی منامه پنج پلیس این کشور را روانه بیمارستان کرد. این نیروها وظیفه مراقبت از دسته‌های عزاداری مراسم عاشورا را بر عهده داشتند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG