لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۹

تصویب طرح تحریم برنامه موشکی ایران در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا


طرح تحریمی مصوب کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا افراد و موسسات مرتبط با برنامه موشکی ایران را هدف قرار می دهد.

گزارش ها حاکی است که کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان امریکا روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه طرح تحریمی تازه ای را علیه برنامه موشکی ایران تصویب کرده است.

این طرح توسط اد رویس،رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به این کمیته ارائه شده است. این طرح با عنوان«قانون موشک‌های بالستیک ایران و اجرای تحریم‌های بین‌المللی» افراد و موسسات مرتبط با برنامه موشکی ایران را هدف قرار می دهد.

اد رویس در بیانیه‌ای گفته است: طرح مهم امروز (دولت را ) موظف می کند که تحقیق جامعی جهت شناسایی و تعیین شرکت ها، بانک هاو افراد خارج یا داخل ایران که به برنامه موشکی و تسلیحات متعارف ایران کمک می کنند، انجام دهد و علیه آنها تحریم اعمال کند.

اد رویس در این بیانیه همچنین تصریح کرده است: تردیدی نیست که ایالات متحده می بایست اقدامات جدی برای محدود کردن تلاش های خطرناک ایران در زمینه موشک‌های بالیستیک انجام دهد.

الیوت انگل، عضو کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان نیز در جریان نشست این کمیته تصریح کرده است که از گسترش تحریم های علیه برنامه موشکی ایران حمایت می کند.

الیوت انگل با این حال به موضوع اقدام احتمالی رییس جمهوری آمریکا در خصوص عدم تایید پایبندی ایران به به توافق هسته ای پرداخته و گفته است: دیروز عصراز طریق رسانه ها متوجه شدیم که ژنرال هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه با نمایندگان جمهوریخواه کنگره در خصوص طرح دولت در قبال ایران گفت وگو کرده اند.

وی درادامه گفته است: تمایل دارم بدانم چرا تحریمهائی که در ماه اوت (مردادماه) کنگره تصویب کرد و با امضای رئیس جمهوری به قانون تبدیل شد تاکنون اجرا نشده است. حرف های زیادی از سوی کاخ سفید شنیده می شود، ولی تنها اقدامی که انجام می شود، عدم تایید پاینبدی ایران به توافق هسته ای است.

الیوت انگل تصریح کرده است: من با اد رویس موافقم که می بایست تحریم هایی که تاکنون اعمال کرده ایم را با قدرت اجرا کنیم.

اشاره این نماینده کنگره آمریکا به تصویب طرح تحریم های ایران و روسیه در سوم مردادماه سال جاری در مجلس نمایندگان است.

این طرح ابتدا به طرح «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» موسوم بود و ایران را به دلیل توسعه موشک‌های بالیستیک ، حمایت از تروریسم و گروه‌های شبه‌نظامی و نقض حقوق بشر در کشور مورد تحریم قرار می داد.

اما بعدا نمایندگان کنگره تحریم های علیه روسیه را نیز به این طرح اضافه کردند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG