لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۴۲

نجات ۱۲ تن از قربانيان کشتی غرق شده اندونزی


هوای نامساعد و امواج خروشان از عوامل اصلی ناپديد شدن و در نهايت غرق اين کشتی گزارش شده است.

چهار روز پس از غرق شدن يک کشتی تفريحی در دريای جاوه در اندونزی، يازده مرد و يک پسر بچه شش ساله زنده پيدا شدند. آنها توانستند با بالا رفتن از يک دکل نفتی جان خود را نجات دهند.

اين افراد توسط نيروی دريايی اندونزی در فاصله ۲۰۰ کيلومتر از جايی که يک کشتی تفريحی در روز جمعه گذشته غرق شده بود، پيدا شده اند.


اين کشتی تفريحی با حدود ۶۰۰ مسافرو خدمه، در حالی که از جزيره بورنئو راهی جزيره اصلی جاوه بود در نزديکی دريای جاوه گرفتار توفان شد.

سخنگوی نيروی دريايی اندونزی روز چهارشنبه، سوم ژانويه گفت هنوز مشخص نيست که اين افراد چگونه توانسته اند درطول چهار روز گذشته روی آب بمانند.

به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، سيانتو يکی از ۱۲ فرد نجات يافته پس از رسيدن به ساحل گفت از اينکه توانسته جان پسر شش ساله اش را نجات دهد، بسيار خوشحال است.

همسر سيانتو يکی ديگر از مسافران اين کشتی، يکی از قربانيان اين حادثه است.

تاکنون ۲۱۲ نفر از مسافران اين کشتی توسط نيروی دريايی اندونزی نجات داده شده اند، ولی هنوز از سرنوشت ۴۰۰ نفر از مسافران و خدمه ديگر اطلاعی در دسترس نيست.

هوای نامساعد و امواج خروشان از عوامل اصلی ناپديد شدن و در نهايت غرق اين کشتی گزارش شده است.

سيمامورا فرمانده عمليات نجات قربانيان اين حادثه گفت که تا کنون فقط ۱۲ جسد از قربانيان به ساحل انتقال پيدا کرده و عمليات نجات همچنان دارد.


نام اين کشتی تفريحی، سناپشاتی نوسانترا بود که در سال ۱۹۹۲ در ژاپن ساخته شد و ظرفيت حمل ۸۵۰ مسافر را داشت.


XS
SM
MD
LG