لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۲۹

احمد خاتمی: فتنه به دلیل لج‌بازی‌های کروبی و موسوی از بین نرفته است


عکس آرشیوی است.
احمد خاتمی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر دوام تلاش‌های «فتنه‌گران»٬ تاکید کرد که جریان فتنه به دلیل «لج‌بازی‌های» مهدی کروبی و میرحسین موسوی از میان نرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس٬ احمد خاتمی روز جمعه ۳۰ خردادماه گفت که این روزها فتنه‌گران در تلاش هستند تا گذشته به گفته وی «ناپسند و زیان‌بار» خود را از خاطره‌ها ببرند و افزود: «شاهد آنیم که فتنه‌گران به جای پوزش از رفتار نادرست خود٬ جری و جسور شده و به آن‌هایی که در مقابل فتنه‌گری‌شان ایستاندند٬ هجمه می‌کنند.»

وی در گفت‌و‌گو با فارس با تاکید بر این که تاکید رهبر جمهوری اسلامی بر این است که «فتنه باید از بن خشکانده شود»٬ گفت: «تا وقتی سران فتنه لج‌بازی می‌کنند و بر حرف باطل خود اصرار دارند٬ فتنه خشکانده نخواهد شد.»

سران فتنه عنوانی است که حامیان حصر مهدی کروبی و میرحسین موسوی به این دو معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ اطلاق می‌کنند. این دو معترض به همراه زهرا رهنورد از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ بدون محاکمه در حصر به سر می‌برند.

در سال‌های گذشته مقام‌های مختلف جمهوری اسلامی بارها از آقایان کروبی و موسوی خواسته‌اند تا از به گفته آن‌ها «اشتباهات» خود «توبه کنند».

با این‌حال رئیس سازمان بسیج ایران اواسط خردادماه تاکید کرد که از «توبه» مهدی کروبی و میرحسین موسوی «مایوس» است.

احمد خاتمی نیز ۳۰ خردادماه تاکید کرد که «حداقل آن‌ها باید به نادرست بودن این رفتار زشت خود اعتراف کنند و بپذیرند که در سال ۸۸ به بیراهه رفتند».

تا کنون حامیان و نزدیکان به میرحسین موسوی مهدی کروبی در ایران و خارج از ایران بارها خواستار رفع حصر این افراد شده‌اند.

رفع حصر خانگی میرحسین موسوی٬ زهرا رهنورد و مهدی کروبی یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی بود٬ اما هنوز در این زمینه اتفاقی نیفتاده است.

احمد خاتمی روز جمعه با اشاره به کسانی که خواستار رفع حصر هستند٬ گفت: «کسانی که تلاش خود را برای رفع حصر سران فتنه به کار می‌گیرند٬ باید این تلاش خود را در مسیر نصیحت فتنه‌گران بگذارند و آن‌ها را نصیحت کنند که بر اشتباه بودن مسیرشان اعتراض کنند.»

وی افزود: «این افراد اگر در پی آن هستند که تنش از کشور برود٬ باید تلاش خود را متمرکز کنند تا فتنه‌گران از راه اشتباه بازگردند چرا که آن‌ها آغازگر فتنه بوده‌اند و از این رو آن‌ها باید سفره این فتنه و اختلاف را با اعتراف به خطای خود جمع کنند.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG