لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۷

دیدار «سه ساعته» مهدی کروبی با همسر و فرزندانش


تصویری که فرزند مهدی کروبی (چپ)، از دیدار روز دوشنبه، ۱۵ خرداد‌ماه، مهدی کروبی با خانواده‌اش در فیس‌بوک خود منتشر کرده است.
گزارش‌ها حاکی است مهدی کروبی، از رهبران مخالفان در ایران که در حصر خانگی به سر می‌برد، روز دوشنبه دیداری سه ساعته با اعضای خانواده‌اش داشته است.

به گزارش سحام‌نیوز، پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی، محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی با انتشار عکسی از پدر خود در صفحه فیس‌بوکش، از دیدار و گفت‌و‌گوی وی با همسر و فرزندانش خبر داده است.

محمد حسین کروبی ضمن انتشار تصویر مهدی کروبی در صفحه‌ فیس‌بوک خود نوشته است: «ضمن تشکر از همه دوستانی که ابراز محبت و خوشحالی کردند، باید عرض کنم این عکس مربوط به دیدار امروز با پدر، به مناسبت ۱۳ رجب (روز ولادت امام اول شیعیان و روز پدر در ایران) است. امروز آقای کروبی را به منزلشان در جماران آوردند و فرصتی سه ساعته برای دیدار با خانواده فراهم گردید.»

به دنبال تظاهرات اعتراضی روز ۲۵ بهمن سال ۸۹ در تهران و برخی از شهرهای ایران، مهدی کروبی، فاطمه کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد حبس خانگی شدند.

فاطمه کروبی چندی بعد از این حصر خانگی آزاد شد ولی حصر خانگی سه تن دیگر هنوز ادامه دارد.

در حال حاضر آقای کروبی در ساختمانی تحت حفاظت و نظارت نیروهای امنیتی و جدا از همسر خود به سر می‌برد.

اواخر اردیبهشت‌ماه و مقارن با روز مادر در ایران نیز مهدی کروبی اجازه پیدا کرده بود تا با خانواده خود دیدار کند.

متعاقب دیدار اردیبهشت‌ماه، سحام نیوز گزارش داده بود که آقای کروبی از حقوق اولیه یک زندانی محروم است و نوشته بود: این در حالی است که مهدی کروبی بدون هیچ گونه حکم قضایی و یا محاکمه، در حصر خانگی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اردیبهشت ماه سحام نیوز، مهدی کروبی به تازگی از حقوقی چون «باز کردن پنجره برای دسترسی به هوای آزاد، قدم زدن در پارکینگ ساختمان و نیز امکان قفل درب آپارتمان» برخوردار شده است.

خانواده آقای کروبی نیز گفته‌بودند که به وی اجازه داده شده تا هفته‌ای دو بار با همسر خود ملاقات کند.

سایت سحام نیوز در خصوص دیدار روز دوشنبه، ۱۵ خردادماه، مهدی کروبی با خانواده اش گزارشی درباره وضعیت جسمانی رییس پیشین مجلس شورای اسلامی منتشر نکرده است.

اسماعیل گرامی مقدم، مشاور مهدی کروبی، اواسط اردیبهشت‌ماه گفته بود که شرایط آقای کروبی در حصر «نگران‌کننده» است.

XS
SM
MD
LG