لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۳۶

برگزاری مراسم چهلم کشته شدگان اخیر در اصفهان


عکس مربوط به تظاهرات در هفته‌های گذشته است
روز پنجشنبه نزديک به صدها نفر در منطقه «سی وسه پل» شهر اصفهان تجمع کردند و شعارهايی در گرامیداشت کشته شدگان حوادث اخير و همبستگی با معترضين به نتايج انتخابات سر دادند.

در اقدامی جهت اعلام همبستگی با تظاهرات و مراسم گراميداشت چهلم جمعی از جان‌باختگان حوادث اخير، روز پنجشنبه بعدازظهر، همزمان با تجمعات تهران، گروه‌هايی از معترضين در شهر اصفهان دست به تظاهرات زدند.

بنا به گفته يک شاهد عينی به راديو فردا، جمعيت در اطراف هتل کوثر اصفهان، چهارباغ بالا و پايين، ميدان انقلاب و اطراف پل سی وسه پل تجمع کرده و برخی به سر دادن شعار پرداختند.

برخی از تجمع‌کنندگان نشانه‌هايی به رنگ سبز در دست داشتند تا علاوه بر نشان دادن تعلق خود به معترضين به نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری، نيروهای همفکر را به سوی خود جلب کنند.

اين تجمع در حالی صورت می‌گيرد که به دعوت معترضين و مخالفان مراسم گراميداشتی روز پنجشنبه در تهران در بهشت‌زهرا، و در خيابان‌های اطراف مصلی بزرگ شهر صورت گرفت و به درگيری بين نيروهای انتظامی و امنيتی و تظاهرکنندگان انجاميد.

اين مراسم‌ها به مناسبت چهلمين روز جان‌باختن برخی از معترضين و به طور مشخص ندا آقاسلطان برگزار شد که در تظاهرات و تجمعات اعتراضی به انتخابات رياست جمهوری، جان خود را از دست دادند.

در تهران تجمع بهشت زهرا، مهدی کروبی و ميرحسين موسوی دو نامزد معترض نتايج انتخابات شرکت داشتند.

هر چند منابع دولتی تعداد جان باختگان حوادث اخير را ۳۰ تن اعلام کرده‌اند اما سازمان‌های سياسی و طرفداران حقوق بشر تعداد جان‌باختگان را به مراتب بيشتر می‌دانند. اين در حالی است که تاکنون هيچ منبع مستقلی نتوانسته است آمار دقيقی از جان باختگان و حتی دستگيرشدگان ارائه دهد.
XS
SM
MD
LG