لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۱۸

صفايی‌ فراهانی: از احمدی‌نژاد شکايت می‌کنم


محسن صفايی فراهانی
در واکنشی ديگر به اظهارات و اتهامات محمود احمدی‌نژاد، محسن صفايی فراهانی اعلام کرد که به دليل نشر اکاذيب از رئيس جمهور به قوه قضاييه شکايت خواهد کرد.

محسن صفايی فراهانی، قائم مقام وزير اقتصاد در دولت محمد خاتمی، در گفت‌وگو با خبرگزاری ايلنا اعلام کرد: «آن چه به عنوان منابع مالی در اختيار دارم کاملا روشن است و هيچ مشکلی ندارم که نهادهای نظارتی برای بررسی منابع مالی بنده وارد عمل شوند. به طور حتم از آقای احمدی‌نژاد شکايت خواهم کرد و از طريق قوه قضاييه اين جريان را پيگری می‌کنم و اميدوارم قوه قضاييه هم شهامت رسيدگی به اين مسئله را داشته باشد تا برای مردم همه چيز مشخص شود. به طور حتم برای مناظره با آقای احمدی‌نژاد هم آمادگی کامل دارم».

عضو کميته مرکزی حزب مشارکت در ادامه با اشاره به سوابق ۲۷ ساله مديريتی خود در جمهوری اسلامی اضافه کرد: «آقای احمدی‌نژاد در مناظره خود ادعاهای بی‌پايه و اساسی مطرح کرده‌اند. از همين تريبون از ايشان می‌خواهم اگر نام من به عنوان سهامدار يا مديرعامل در هر شرکتی وجود دارد، به صراحت نام شرکت‌ها را اعلام کنند.»

آقای صفايی فراهانی مشکلات انتخاباتی رئيس جمهوری را دليل اين‌گونه اظهار نظرها اعلام می‌کند و می‌گويد: «ايشان امروز می‌خواهد مشکلات انتخاباتی خود را حل کند. ايشان اگر راست می‌گويند و هنوز بر ادعاهای خود استوار هستند بايد با مدرک حرف بزنند. اگر نامی از من برده‌اند بايد با مدرک بگويند در کجا فسادی از من ديده شده است؟ ايشان بايد بگويند من مانند وزير کشورشان در کجاها ثروت دارم؟ کدام برج تهران متعلق به من است؟ کدام سهام کارخانجات برای من است؟ کدام املاک و دارايی‌ها برای من است؟»

محمود احمدی‌نژاد در جلسه مناظره خود با ميرحسين موسوی، خطاب به وی اظهار داشته بود : «آقای صفايی فراهانی مدير دولت شماست، از دولت شما پولدار شده» است.

محسن صفايی فراهانی در طول جنگ و در دولت ميرحسين موسوی سمت معاون وزارت صنايع سنگين، مديرعامل شرکت توانير و مؤسس شرکت مديريت نيروگاهی ايران «مپنا» بوده است. در دوره اصلاحات وی يک دوره نماينده مجلس بود و پس از آن به عنوان معاون وزارت اقتصاد و دارايی مشغول به کار بوده است.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ايلنا اظهار داشت: «آقای احمدی‌نژاد اگر مرا به عنوان مفسد می‌شناسند و اعتقاد دارند ثروتی از محل رانت و غيره به دست آورده‌ام به عنوان رئيس دولت موظف بودند در طول ۴ سال گذشته درخواست می‌کردند به اموال من رسيدگی شود. اگر چنين اعتقادی داشتند و عملی انجام ندادند نشان‌دهنده ناتوانی و بی‌عملی ايشان در اداره کشور است».

XS
SM
MD
LG