لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۲

اژه‌ای: دادگاه فائزه هاشمی در پایان مهلت یک ماه برگزار می‌شود


غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه
دادستان کل کشور می‌گوید پرونده فائزه هاشمی که در پی در خواست استمهال وکیل پرونده، یک ماه به تعویق افتاده بود، پس از پایان این مدت برگزار می‌شود. بر این اساس فائزه هاشمی باید ۲۱ شهریور برای رسیدگی به اتهام «اقدام علیه امنیت» ملی در دادگاه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در رابطه با پرونده فائزه هاشمی رفسنجانی گفت: «زمانی که مدت خواسته بودند یک‌ ماه بود که دادگاه هم با آن موافقت کرد ولی من نشنیدم که این مهلت تمدید شده و یا تغییر کرده باشد.»

وی تأکید کرد که در پایان یک ماه دادگاه خانم هاشمی رفسنجانی برگزار خواهد شد.

پیشتر قرار بود که اولین جلسه رسیدگی به دادگاه فائزه هاشمی ۲۳ مردادماه برگزار شود، اما غلامعلی ریاحی، وکیل خانم هاشمی همان روز اعلام کرد که دادگاه با درخواست استمهال وی به منظور تدارک دیدن موارد دفاع موافقت کرده و جلسه رسیدگی به این پرونده را یک ماه به تأخیر انداخته است.

همان زمان آقای محسنی اژه‌ای اعلام کرد که بر اساس این درخواست، جلسه بررسی پرونده فائزه هاشمی به ۲۱ شهریور ماه موکول شده است.

به گفته غلامعلی ریاحی، پرونده فائزه هاشمی رفسنجانی با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به دلیل مصاحبه او با وبسایت «روز آنلاین» به جریان افتاده است.

فائزه هاشمی رفسنجانی در گفت‌و‌گویی با «روز آنلاین» در مورد هتاکی‌هایی که در پارکینگ حرم شاه عبدالعظیم علیه وی صورت گرفت اظهار نظر کرده بود.

بر اساس ویدئویی که اسفندماه سال ۸۹ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، چند تن از «لباس شخصی‌ها» با حمله به فائزه هاشمی و بستگانش، وی را با الفاظ رکیکی مورد خطاب قرار دادند.

به دنبال این واقعه، خانم هاشمی در مصاحبه‌ای با سایت «روزآنلاین» که در تاریخ اول اردیبهشت ماه منتشر شده است، «بخش‌های درون حاکمیت» را مسئول این هتاکی‌ها دانست.

وی در این گفت‌و‌گو گفته بود: «مشخص است این‌ها خودسر نیستند. این مسائل نه تنها درباره ما بلکه درباره همه، کاملا با برنامه‌ریزی انجام می‌شود و این تز را دنبال می‌کند که یا با ما باشید، یا ساکت باشید، یا نباشید.»

فائزه هاشمی رفسنجانی که در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، دو بار بازداشت شده است، همچنین با تأکید بر این‌که «همان افرادی که دستور سرکوب مردم را می‌دهند» چنین هتاکی‌هایی را سازماندهی می‌کنند، گفته بود: «اداره مملکت الان با همین رجاله‌ها و اراذل و اوباش است.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG