لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۲۰

سپاه: اعضای پژاک یک بسیجی را در خانه‌اش به قتل رساندند


گروهی از اعضای حزب حیات آزاد کردستان، موسوم به پژاک

سپاه پاسداران شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی از حمله نیروهای گروه پژاک به محل زندگی یکی از نیروهای بسیج ویژه سپاه و «ترور» وی با گلوله خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه (هفتم تیر) خبرگزاری مهر، بر اساس این بیانیه، این اتفاق بامداد روز دوشنبه هفته جاری روی داده است.

آن‌طور که سپاه ماکو اعلام کرده هشت عضو گروه پژاک «وارد منزل یک تن از نیروهای بسیج ویژه سپاه ماکو شده و در حضور اعضای خانواده (دختر و همسر) با شلیک ۱۰ گلوله وی را ترور کرده و از روستا متواری شدند.»

بیانیه، هویت بسیجی کشته شده را مصطفی فردوسی اعلام کرده و افزوده که وی «۱۱ سال» در راه «اعتلای فرهنگ انقلاب و انقلابی‌گری» سابقه داشته است.

منزل فرد کشته شده در روستای ذاکرلو از توابع پلدشت واقع در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

خبرگزاری مهر به نقل از شاهدان محلی نوشته که «در صحنه ترور نیز سه نوع پوکه گلوله از نوع کلاشنیکف، و چند عدد پوکه مشکوک به سلاح ژ-سه کشف شده است.»

در بیانیه سپاه ماکو به علت ورود اعضای پژاک به منزل این فرد اشاره‌ای نشده است.

خبرگزاری ایرنا نیز از برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر مصطفی فردوسی در روز چهارشنبه در پلدشت خبر داده است.

مناطق مرزی غرب و شمال غرب ایران، از جمله در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان، هر از چندی صحنه درگیری نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه پاسداران با برخی گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی، از جمله نیروهای پژاک و نیروهای حزب دموکرات کردستان ایران است.

ایران به تلافی این درگیری‌ها در مناطق غربی، مناطقی را در خاک عراق هدف حملات توپخانه‌ای قرار می‌دهد که این گونه اقدامات بارها با اعتراض مقام‌های دولت عراق و اقلیم خودمختار کردستان عراق روبه‌رو شده است.

گروه حزب حیات آزاد کردستان، موسوم به پژاک، از سوی ایران، ترکیه و بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG