لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۵۹

آلمان از احتمال کاهش مشروط تحریم‌های اروپا علیه روسیه خبر داد


سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه (نفر دوم از سمت چپ) در ماه جاری میلادی به برلین سفر و با وزیر امور خارجه آلمان (نفر اول از سمت راست) دیدار کرده بود.

در حالی که روسیه می‌گوید آماده تمدید تحریم‌ها علیه غرب است، وزیر امور خارجه آلمان از احتمال کاهش «قدم به قدم» تحریم‌های غرب علیه روسیه خبر داده است.

فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر امور خارجه آلمان، جمعه هفتم خرداد گفت که اگر روسیه به تعهدات خود در قبال درگیری‌ها در اوکراین عمل کند، تا پایان ماه ژوئن (یک ماه دیگر) احتمال کاهش قدم به قدم تحریم‌ها وجود دارد.

پس از آنکه روسیه با استفاده از نیروی نظامی، شبه جزیره کریمه را از خاک اوکراین جدا و به خاک خود ضمیمه کرد، اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه به اجرا گذاشت.

این تحریم‌ها در دسامبر سال گذشته میلادی، بار دیگر به دلیل عدم پایبندی روسیه به توافق‌نامه مینسک برای شش ماه تمدید شد و در آن زمان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، اذعان کرد که اقتصاد کشورش به واسطه این تحریم‌ها دچار ضربه شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر امور خارجه آلمان در عین حال که از امکان کاهش این تحریم‌ها خبر داده، هشدار داده که در صورت پیش نرفتن روند صلح در اوکراین و ادامه حمایت‌های روسیه از جدایی‌طلبان، تحریم‌ها نیز در جای خود باقی می‌مانند.

تمدید تحریم‌ها علیه روسیه نیاز به موافقت تمام ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا دارد، و قرار است در نشست ماه آینده رهبران اروپا در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

این در حالی است که روسیه از احتمال تمدید تحریم‌های خود علیه غرب خبر داده است.

به گزراش خبرگزاری رویترز، دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه، روز جمعه به وزرای کابینه خود دستور داد تا پیشنهادها برای تمدید تحریم مواد غذایی علیه غرب تا پایان سال ۲۰۱۷ را ارائه کنند.

تحریم صادرات مواد غذایی از روسیه به غرب از سال ۲۰۱۴ و در واکنش به تحریم‌های غرب علیه این کشور آغاز شد.

تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه

اتحادیه اروپا همچنین در روز جمعه تحریم‌ها علیه سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد.

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه به دلیل «سرکوب خشونت‌بار» شهروندان این کشور وضع شده و صنایع نفتی و توقیف دارایی‌های بانک مرکزی سوریه را شامل می‌شود.

بیانیه شورای اروپا می‌گوید که این تحریم‌ها تا اول ژوئن ۲۰۱۷ پابرجا خواهد ماند.

در جریان بحران سیاسی و جنگ داخلی سوریه در پنج سال گذشته تاکنون، بیش از ۲۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG