لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۵:۱۵

عراقچی: گفت‌وگوهای کارشناسی این هفته در وین انجام می‌شود


عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه ایران
عباس عراقچی، عضو گروه گفت‌وگوکننده هسته‌ای ایران با بیان اینکه نشست بعدی گفت‌وگوهای هسته‌ای در سطح کارشناسی طی هفته جاری در وین برگزار می‌شود، گفت که با این همه تصمیم‌های نهایی در سطح سیاسی گرفته می‌شود.

یک‌شنبه ۱۱ خرداد، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) به نقل از عباس عراقچی اعلام کرد در نشست کارشناسان ایران و ۱+۵ که قرار است هفته جاری در وین اتریش برگزار شود، طرفین تلاش می‌کنند راه حل‌هایی برای نزدیک کردن دیدگاه‌های هیات‌ها پیدا کنند.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه به ایرنا گفت که در نشست کارشناسان ایران و گروه ۱+۵ بیشتر بر سر مسایل در سطح کارشناسی بحث خواهد شد.

به گفته آقای عراقچی هدف از این نشست بررسی جزئیات مسایل فنی به منظور دستیابی به راه حل‌های کارشناسی و فنی است که طرفین تلاش خواهند کرد راه حلی برای نزدیک کردن دیدگاه‌های هیات‌های گفت‌وگوکننده پیدا کنند.

دور تازه گفت‌وگوی کارشناسی میان ایران و گروه ۱+۵ همزمان است با نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی.

دور بعدی گفت‌وگوهای ایران و گروه ۱+۵ در سطح سیاسی به ریاست محمد جواد ظریف وزیر خارجه و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ۲۶ خرداد ماه در وین برگزار می‌شود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، پیشتر و پس از دیدار با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفته‌بود که به «فرصت‌های پیش رو» خوش‌بین است، هرچند که به گفته او مذاکرات آینده «بسیار سخت و دشوار» خواهد بود.

دیدار غیر رسمی آقای ظریف و خانم اشتون روز دوشنبه ۵ خرداد در استانبول ترکیه انجام شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG