لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۱۰

ایرنا: ورود خبرنگاران زن هم به سالن آزادی ممنوع شد


ممنوعیت تماشای مسابقه‌های مردان از سوی زنان در ورزشگاه‌های ایران
پس از آنکه روز جمعه ۳۰ خرداد، پلیس ایران از حضور زنان در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی جلوگیری کرد منابع خبری از ممنوعیت ورود خبرنگاران زن به سالن ورزشگاه آزادی برای پوشش دومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، تیم والیبال ایران در بیست وچهارمین دوره لیگ جهانی والیبال تاکنون چند بار برابر تیم های قدرتمند برزیل، ایتالیا و لهستان در سالن ۱۲ هزارنفری آزادی تهران به میدان رفته است.

پیش از این، تنها برخی خبرنگاران زن و عوامل اجرایی مسابقه مانند منشی‌های زن اجازه حضور در سالن را داشتند.

این در حالیست که به گزارش ایرنا، ورود خبرنگاران زن در سه دیدار آینده تیم والیبال ایران به سالن ۱۲ هزارنفری آزادی ممنوع شده است.

روز جمعه گذشته، اصرار زنان برای دیدن مسابقات والیبال تیم ملی والیبال در ورزشگاه آزادی با حاشیه‌هایی همراه بود، حاشیه هایی که در برخی منابع خبری و شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب یافت.

از جمله حاشیه‌های روز جمعه، بازداشت برخی از زنان متقاضی حضور در ورزشگاه از سوی نیروی انتظامی بود.

این در شرایطی بود که برخی از زنان خبرنگار نیز که کارت ویژه فدراسیون والیبال را برای تماشا و گزارش بازی گرفته بودند، ابتدا وارد سالن شدند و پس از دقایقی مسئولان نیروی انتظامی آنها را به بیرون از ورزشگاه هدایت کردند.

مسئولان نیروی انتظامی به این خبرنگاران گفتند که فقط زنانی که از عوامل اجرایی مسابقه هستند حق حضور در سالن را دارند.

پیش از این در حاشیه بازی تیم ملی والیبال ایران با برزیل گزارش شد که برخی از زنان هوادار تیم ملی ایران با پوشیدن پیراهن تیم برزیل و به نام هوادار این تیم توانستند وارد ورزشگاه شوند.

شهیندخت مولاوردی، معاون حسن روحانی رئیس‌جمهوری در امور زنان، روز ۲۶ خرداد گفته بود که به دستور حسن روحانی قرار شده تا گفت‌وگوهایی با محمود گودرزی، وزیر ورزش، درباره موضوع حضور زنان در سالن مسابقات والیبال صورت بگیرد.

ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها در مجلس نیز واکنش‌هایی را به همراه داشت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس به خبرگزاری خانه ملت گفت که «مخالفت کلی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد، بلکه باید شرایط آن را مهیا کرد.»

نیروی انتظامی نیز با وجود آنکه به نوعی نیروی تحت امر وزارت کشور است، اما به عنوان ضابط قضایی در برخورد با حضور زنان در ورزشگاه‌ها عمل کرده است.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG