لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۰۸

نویسنده هری پاتر با یک کتاب خیریه بازمی‌گردد


جی. کی. رولینگ نویسنده مجموعه مجموعه «هری پاتر».

پس از خداحافظی تلویحی جی. کی. رولینگ با مجموعه «هری پاتر»، قرار است روز پنجشنبه فروش تازه‌ترین کتاب این نویسنده ثروتمند برای کمک به بنیادی خیریه آغاز شود.


انتظار می‌رود، با وجود به پایان رسیدن مجموعه هفت جلدی هری پاتر، اثر جدید نیز، که «حکایت‌های بیدل خنیاگر» نام دارد، به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان تبدیل شود.


تمام درآمد حاصل از فروش این کتاب به یک نهاد خیریه، که به کودکان نیازمند در اروپای شرقی کمک می‌کند و خانم رولینگ نیز از مؤسسان آن است، اهدا خواهد شد.


به گزارش رویترز، کتاب «حکایت‌های بیدل خنیاگر» شامل پنج داستان در زمینه جادوگری است. این داستان‌ها بر پایه افسانه‌ای است که در آخرین جلد از مجموعه هری پاتر، با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ»، به آن اشاره شده بود.


بازاریابی و مقدمات فروش از هم اکنون نشان از آن دارد که این کتاب نیز در میان هواداران پیر و جوان داستان‌های هری پاتر اشتیاق فراوانی ایجاد خواهد کرد.


یکی از هفت نسخه دستنویس این کتاب سال گذشته در یک حراجی به بهای چهار میلیون دلار فروخته شد. شش نسخه دیگر را نویسنده اهدا کرده بود.


خریدار دستنویس یادشده «آمازون آنلاین» بود. این کتابفروشی اینترنتی اکنون حدود صدهزار نسخه از این کتاب را به بهای هر نسخه ۱۰۰ دلار می‌فروشد.


  • مجموعه هفت قسمتی هری پاتر یکی از پرفروش‌ترین آثار مکتوب در طول تاریخ به شمار می‌رود.تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌های این مجموعه به فروش رفته و به ۶۷ زبان نیز ترجمه شده است.

انتظار می‌رود چاپ معمولی این کتاب جدید در سراسر جهان به شمارگان حدود هفت‌ونیم میلیون نسخه برسد.


ناشران و کتابفروشی‌ها تمامی سود حاصل از تهیه، عرضه و فروش این کتاب جدید را در اختیار بنگاه خیریه مورد نظر خانم رولینگ اهدا خواهند گذاشت.


جی.کی. رولینگ در باره این کتاب گفته است: «حکایت‌های بیدل خنیاگر چکیده‌ای است از تمام مضامین موجود در هفت قسمت هری پاتر و بهترین شیوه برای خداحافظی با دنیایی است که طی ۱۷ سال گذشته در آن زیسته‌ام و به آن عشق ورزیده‌ام.»


مجموعه هفت قسمتی هری پاتر یکی از پرفروش‌ترین آثار مکتوب در طول تاریخ به شمار می‌رود.


تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌های این مجموعه به فروش رفته و به ۶۷ زبان نیز ترجمه شده است.


بر اساس این مجموعه، پنج فیلم سینمایی نیز ساخته شده است که حدود چهارونیم میلیارد دلار درآمد داشته. سه فیلم دیگر نیز در دست تهیه است.


کتاب «حکایت‌های بیدل خنیاگر» آخرین اثر خانم رولینگ در مورد هری پاتر نخواهد بود. او در نظر دارد یک دایرةالمعارف ویژه این مجموعه را نیز منتشر و درآمد حاصل از آن را به نهادهای خیریه اهدا کند.


XS
SM
MD
LG