لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۴۱

بار دیگر آنفولانزای مرغی در افغانستان دیده شد


سال گذشته نيز مواردی از آنفلونزای پرندگان در غرب کابل پايخت و شماری از استان های ديگر افغانستان اعلام شد.
عبيدالله رامين وزير کشاورزی و دامداری افغانستان تاييد کرد که پرندگان مبتلا به ويروس آنفولانزای مرغی در استان های شرقی افغانستان ديده شده اند.

آقای رامين در عين حال گفت که تا هنوز موردی از ابتلای شهروندان افغان به ويرس آنفولانزای مرغی مشاهده نشده است. اما وی از بازرگانان افغان خواست تا از ورود غيرقانونی گوشت مرغ به کشور خود داری کنند.

وزير کشاورزی و مالداری افغانستان در عين حال گزارش داد مناطقی که در آن پرندگان مرده به دست آمده ، قرنطينه شده است.

در همين حال وزير بهداشت افغانستان نيز گفت که تمام ۳۴ استان اين کشور را به هشت ناحيه بخش بندی کرده و تيم های تبليغاتی را زيرنظر ادارات وزارت فرهنگ و جوانان افغانستان، برای جلوگيری از گسترش آنفولانزای مرغی به آن مناطق اعزام کرده اند.

به گفته سيد محمد امين فاطمی وزير بهداشت ، اين تيم ها وظيفه تبليغ و پخش اطلاعات درست از نحوه ابتلا، علايم و جلوگيری اين بيماری را بر عهده دارند.

سال گذشته نيز مواردی از آنفلونزای پرندگان در غرب کابل پايخت و شماری از استان های ديگر افغانستان اعلام شد. اما تا هنوز کسی به اين بيماری مبتلا نشده است.

وزير بهداشت افغانستان ، خطر بيماری آنفلونزای پرندگان را تنها به افغانستان منتهی ندانست بلکه گفت که اين بيماری می تواند دامن گير کشورهای منطقه شود.

او از همه کشورها خواست تا برای جلولگيری از گسترش آنفلونزای پرندگان به دولت افغانستان کمک های مالی کنند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG