لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۳۳

واکنش مجلس ایران به قطعنامه شورای امنیت


مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه شنبه خود بررسی کليات طرح دو فوريتی الزام دولت به تجديد نظر در همکاری با آژانس بين المللی انرژی اتمی را آغاز کرد.
مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه، ششم ديماه، بررسی طرحی را برای بازنگری در روابط ايران با آژانس بين المللی انرژی اتمی پيگيری می کند.

مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه شنبه خود بررسی کليات طرح دو فوريتی الزام دولت به تجديد نظر در همکاری با آژانس بين المللی انرژی اتمی را آغاز کرد.

شورای امنيت سازمان ملل چهار روز دوم ديماه، قطعنامه ۱۷۳۷ را به منظور اعمال تحريمهايی عليه تهران با هدف بازداشتن فعاليتهای هسته ای اش به تصويب رساند.

اعضای شورای امنيت از فعاليت های هسته ای تهران نگرانند و امکان می دهند که جمهوری اسلامی در پی ساخت سلاحهای هسته ای است.

تهران برنامه هسته ای اش را صلح آميز ميخواند و فعاليتهايش را در چارچوب مقررات و تحت نظارت آژانس بين المللی انرژی اتمی ميداند.

معاون امور بين الملل سازمان انرژی اتمی ايران روز سه شنبه درباره آماده شدن سه هزار سانتريفيوژ ايران گفت طبق برنامه‌ای که در دست است اين موضوع به آژانس بين‌المللی انرژی اتمی اعلام شده است و کارها براساس آن پيش ميرود.

محمد سعيدی زمان اعلام بهره برداری از اين ساتريفيوژها را بسته به طی شدن روند حقوقی و قانونی اين موضوع دانست اما درباره موافقت آژانس با آغاز بکار اين سه‌ هزار سانتريفيوژ گفت که نيازی به موافقت آژانس در اينباره نيست. وی همچنين اظهار داشت نمايندگان مجلس شورای اسلامی از تصويب قطعنامه اخير شورای امنيت ناراحت هستند و اقدام آنان در واکنش به اين قطعنامه را منطقی خواند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG