لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۴۱
پس از انتشار اعتراض امیر قلعه‌نویی، سرمربی پیشین تیم‌های فوتبال ملی ایران و استقلال و مربی کنونی سپاهان اصفهان، به گفته‌های بیژن نوباوه، نماینده مجلس شورای اسلامی، در رسانه‌های خبری ایران، او در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، او این نماینده مجلس را به قانون‌شکنی متهم کرد.

سرمربی تیم سپاهان که سال پیش این تیم را به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران رساند، در بخشی از گفته‌هایش راجع به ادعای نماینده مجلس می‌گوید: «خوب است كه آدم با مطالعه صحبت كند. وقتی يك نفر نماينده مردم می‌شود بايد براساس ادله و مستندات صحبت كند.»

قلعه‌نویی همچنین می‌گوید: «حوزه انتخابی بیژن نوباوه تهران است، نه اصفهان. تعجب می‌كنم چرا ايشان راجع به تيم‌های تهرانی صحبت نمی‌‌كند... تعجب می‌‌كنم از كسی كه قانونگذار است چه طور خودش بی‌‌قانونی می‌‌كند. جالب اينجاست كه خود نوباوه هم در خارج از ايران زندگی كرده و می‌‌داند كه كشورها برای كسب يک مدال المپيک چه سرمايه‌گذاری‌هایی می‌‌كنند.»

بیژن نوباوه پشت تریبون مجلس با حمله به فساد در ورزش و نقش دلال‌ها در نقل و انتقال‌های فوتبال اشاره‌ای مستقیم به قراردادهای یک میلیارد تومانی سرمربی تیم سپاهان و همچنین دروازه‌بان ملی‌پوش این تیم، مهدی رحمتی، داشت. به گفته نوباوه، قراردادها با حضور موثر دلال‌ها نقش موثری در بالا رفتن کاذب رقم قراردادها و حیف و میل شدن بودجه ورزش در ایران دارد.

روز دوشنبه، خبرگزاری‌های داخلی نامه‌ای از سوی امیر قلعه‌نویی و مهدی رحمتی، به طور مشترک، را انتشار دادند که در این نامه ادعاهای نماینده مجلس در مورد آنان تکذیب شده بود.

در این نامه نخست در مورد تاثیرپذیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شایعه‌ها خطاب به بیژن نوباوه آمده است: «در سخنان و حرف‌های‌تان با استناد به شایعاتی که دلال‌ها برای رونق کارشان در جامعه ترویج کرده‌اند، نکاتی خلاف و مغایر با واقعیات را مطرح می‌کنید.
سخن راندن از اعداد میلیاردی که واژه رایج شایعه‌پراکنان در ورزش است، تاثیر شایعات روی مواضع اشخاصی در جایگاه شما را نشان می‌‎دهد که لازم می‌دانیم مطالب منتسب به خود که در گفته‌‎های شما انعکاس یافته را تکذیب کنیم.»

در بخش پایانی این نامه نیز پیشنهاد شده است: «امروز بخش عمده‌ای از فعالیت‌ های حرفه‌ای ورزش در قالب باشگاه‌های تهران که حوزه انتخابیه بیژن نوباوه است صورت می‌گیرد. امید است ایشان در ارزیابی‌ها و آسیب‌شناسی‌های خود به این مسئله نیز عنایت لازم را داشته باشند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام سال ۲۰۰۷ ملت‌های آسیا در مورد تصویب نشدن طرح يک درصد بودجه سازمان‌های دولتی به ورزش در مجلس می‌گوید: «در قانون اساسی سه چيز بايد مجانی باشد. آموزش و پرورش، بهداشت و ورزش. حالا چه طور با اين طرح موافقت نشده من دليلش را نمی‌‌دانم.»

سه ایرانی در فهرست بهترین‌های سال فوتبال آسیا

در فهرست اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا فرهاد مجیدی، فرشید طالبی و محسن بنگر در میان بازیکنانی قرار دارند که نامزد بردن عنوان پراعتبار مرد سال ۲۰۱۰ فوتبال آسیا هستند.

در میان بازیکنان انتخاب شده مزبور بازیکنانی که در مرحله پایانی لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند، از این بخت سود می‌برند که در بزرگ‌ترین نمایش فوتبال قاره در سال جاری میلادی فرصت دارند بیش از پیش خود را نشان دهند.

جایزه بهترین بازیکن فوتبال قاره در نمایش پرشکوه سالانه اف سی اهدا خواهد شد. امسال این برنامه روز ۲۴ نوامبر ۲۰۱۰ در کوآلالامپور مالزی برگزار خواهد شد.

فهرست تازه اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا شامل پانزده بازیکن از جمله کیسوکه هوندا، ستاره تیم ژاپن، پارک جی-سونگ، کاپیتان تیم ملی کره جنوبی، و تیم کاهیل از تیم استرالیا است.

تاکنون علی دایی، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی و خداداد عزیزی از ایران به این افتخار بزرگ دست یافته‌اند.

هوندا و پارک در راهیابی تیم‌های ملی کشور خود به دور دوم رقابت‌های ۲۰۱۰ جام جهانی در آفریقای جنوبی نقشی کلیدی داشتند و کاهیل در رقابت‌های تیم ملی استرالیا در این جام، بازیکنی باارزش و قابل توجه بود.

برپایه گزارش ای اف سی، فرهاد مجیدی، کاپیتان تیم استقلال و بازیکن تیم ملی ایران، فرشید طالبی، مدافع ذوب‌آهن، تیم حاضر در مسابقه پایانی لیگ قهرمانان آسیا، بدر الموتاوا، برگ برنده تیم‌های القادسیه و ملی کویت، که در سال ۲۰۰۶ افتخار برتری را به خلفان ابراهیم بحرینی باخت و دوم شد، و حسین عبدالفتاح، بازیکن اردنی تیم الکرامه سوریه، که به تازگی به تیم الوحدت اردن پیوسته است، نیز در فهرست نامزدهای اعلام شده حضور دارند.

گزینش نامزدها بر پایه امتیازهای «باارزش‌ترین بازیکن» از سوی کمیسیونرها و ماموران گروه تحقیق فنی ای اف سی بوده است. یکی از معیارهای کلیدی برای بردن جایزه برتر، تایید حضور نامزدها در شب اهدای جوایز است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG