لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۵
در آخرین مسابقه از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس در هر نیمه توسط هادی نوروزی و محمد نوری گل زد تا دو بر صفر تیم ذوب آهن، فینالیست قهرمانی باشگاه‌های آسیا را شکست دهد.

برای پرسپولیس پیروزی بر پیشتاز جدول رده‌بندی رقابت‌ها برای بازگشت به رده دوم و ماندن در «کورس» قهرمانی ضروری می‌نمود و این خواست با یک بازی سراسر تهاجمی و کم اشتباه به دست آمد.

پرسپولیس با توقف استقلال و سپاهان توانست با ۲۱ امتیاز با استقلال در رده دوم هم امتیاز شود و به لحاظ تفاضل گل یک پله پایین‌تر بایستد.

ذوب آهن با ۲۴ امتیاز همچنان پیشتاز است و سپاهان با ۲۰ امتیاز به رده چهارم بازگشت. صنعت نفت نیز با پیروزی یک بر صفر بر هم خانواده تهرانی‌اش (نفت) با ۱۹ امتیاز بار دیگر به مدعیان نزدیک شد.

مسابقه «پرسپولیس – ذوب آهن» با تماشاگرانی بسیار کمتر از بازی روز قبل بین تراکتورسازی و استقلال در تبریز، یک رویارویی پرتحرک و تماشایی بود و با نبرد درگیرانه دو تیم صحنه‌های پر برخورد بسیار بود (به ویژه در نیمه دوم) که منجر به یک اخراجی از ذوب آهن (علی احمدی، مدافع میانی) به دلیل خطای پنالتی روی هادی نوروزی و هدر رفتن ضربه پنالتی توسط امیرحسین فشنگچی بود. ضربه پنالتی فشنگچی توسط شهاب گردان مهار شد.

پرسپولیس بازی در برابر تیمی که دو بار در تهران و ریاض تیم پرآوازه الهلال عربستان را یک بر صفر شکست داده بود، تهاجمی و سریع آغاز کرد و توانست در پایان طلسم پنج بازی بدون برد را بشکند. در دقیقه ۱۹ هادی نوروزی – که با سرعتش زوج با غلامرضا رضایی را در خط حمله کامل نشان می‌داد – با یک پاس کوتاه از سوی علیرضا محمد از راست، ضربه تمام‌کننده را به دروازه تیم ذوب آهن شلیک کرد.

در حالی که ذوب آهن از سفری طولانی به ریاض و مکه خسته می‌نمود، تلاش‌هایش فاقد زهر همیشگی می‌نمود و خستگی در ساق‌های مهره‌های کلیدی این تیم – به ویژه محمدرضا خلعتبری و کاسترو - آشکارا به چشم می‌آمد.

مهم‌ترین لحظه بروز خستگی برهم خوردن تعادل فرشید طالبی در مهار یک توپ در دقیقه ۶۳ بود که به فرار هادی نوروزی تا داخل محوطه جریمه و خطای احمدی بر روی او منجر شد.

کم شدن یک بازیکن، ذوب آهن را بیشتر با مشکل رو به رو کرد. بعد از این پنالتی دو خطای مدافعان دو تیم به ترتیب بر روی هادی نوروزی و خلعتبری در دو قطب میدان نیز پنالتی می‌نمود.

گل دوم پرسپولیس را حاصل سرعت، هنر دریبل‌زنی و دید عالی غلامرضا رضایی، چهره شاخص بازی گذاشت که در دقیقه ۸۴ با سرعت و دریبل بجا در داخل محوطه جریمه و تیزبینی در پاس به موقع به محمد نوری، پیروزی پرسپولیس را بر تیم ۱۰ نفری شده اصفهان بی‌تردید ساخت.

در پایان علی دایی که با پیوستن غلامرضا رضایی به تیم ملی امید در بازی‌های آسیایی گوانگژو مخالفت کرده بود، با درخواست غلامحسین پیروانی، سرمربی تیم امید موافقت کرد.

او گفت تنها درخواستش از فدراسیون فوتبال برگرداندن رضایی به اردوی پرسپولیس در فاصله دو روز بازی با استیل آذین است.

پیش از این قرار بود خلعتبری به تیم امید افزوده شود که این درخواست به دلیل همزمانی با بازی پایانی لیگ قهرمانان آسیا با چئونگنام کره جنوبی، از سوی ذوب آهن رد شد.

در مسابقه دیگر روز دوم هفته دوازدهم تیم فوتبال شاهین در بوشهر با مهمانش استیل آذین یک بر یک مساوی کرد.

عباس پورخسروانی در دقیقه ۲۷ به شاهین برتری داد و محمد غلامی در دقیقه ۸۵ گل تساوی‌بخش استیل آذین را زد. در این مسابقه هم شاهین یک ضربه پنالتی را هدر داد.

سرمربیگری تیم شاهین بوشهر با حمید استیلی، سرمربی پیشین تیم استیل آذین بود. استیل آذین با وجود هفته‌های بحرانی سرانجام در هفته‌ای پرماجرا با یک تساوی در بوشهر طلسم شکست‌هایش را شکست.

بازديد بدنی خبرنگاران در ورزشگاه آزادی

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی گزارش داد که خبرنگاران به هنگام ورود به ورزشگاه آزادی توسط ماموران نيروی انتظامی مورد بازرسی و بازديد بدنی قرار گرفتند.

در حالی که این مسابقه هم کم تماشاگر بود، تفتیش بدنی همه تماشاگران هم باعث شلوغی در پشت درهای ورودی و اعتراض تماشاگران شد.

این خبرگزای تعداد تماشاگران را حدود ۱۰ هزار نفر و تعداد هواداران ذوب آهن را نزديک به ۵۰۰ نفر اعلام کرد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG