لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۵
تيم فوتبال پرسپوليس در مرحله يک شانزدهم جام حذفی فوتبال ايران، با گلهای نيمه دوم خود نفت محمودآباد را در آزادی گلباران کرد.

در برابر حريفی گمنام و رده پايين، پرسپوليس مسابقه را سراسر تهاجمی و با حضور در زمين حريف آغاز کرد، اما تا وقت تلف شده نيمه نخست راهی به دروازه تيم سخت کوش و دونده شمالی نيافت.

اين نخستين پيکار پرسپوليس پس از شکست پرماجرای شهرآورد شصت و نهم از استقلال بود که سکوهای سراسر خالی ورزشگاه آزادی از آزردگی و پشت کردن طرفداران اين تيم حکايت داشت. تعداد تماشاگر چنان کم بود که می توانست اين مسابقه را در محل تمرين اين تيم پر طرفدار و قديمی به انجام برساند.

شاگردان علی دايی به ترتيب توسط اشپيتيم آرفی، محمد نوری (دو گل)، اميرحسين فشنگچی و هادی نوروزی گل زدند و در فاصله آخرين دقيقه وقت تلف شده نيمه نخست تا دقيقه ۸۳ به ثمر رساندند. تک گل نفت محمود آباد را کريم موسوی در دقيقه ۴+۹۰ به ثمر رساند. اين گل با تعلل مازيار زارع برای ارسال توپ به بيرون زمين در پی مصدوميت بازيکن دفاعی پرسپوليس بود، که توپ در نزديکی نيمه زمين به شمالی ها هديه شد تا با آن تک گل خود را به ثمر برسانند.

پرسپوليس در مرحله يک هشتم پايانی با يک تيم شمالی ديگر به ميدان می رود. داماش گيلان، تيم سقوط کرده ليگ برتر دو فصل پيش به ليگ يک، با پيروزی شگفت انگيز سه بر يک بر سايپا، حريف پرسپوليس است.

پرسپوليس با آرايشی متفاوت نسبت به بازی شهرآورد به ميدانی آمد که گلزنی بر آن تا آخرين دقيقه وقت تلف شده نيمه نخست دلهره آور بود. در دقيقه ششم شليک اميرحسين فشنگچی به ديرک عمودی راست دروازه نفت شمال خورد تا نفت در طول اين نيمه دلگرم و پرسپوليس دلنگران باشد.

اشتپن آرفی پس از مدتها در نوک حمله پرسپوليس به کار گرفته شد تا با ارسالهای بلند پياپی بيشترين ناکامی ها را در دهانه دروازه تيم مهمان داشته باشد. سرانجام در دقيقه۱+۴۵ ضربه سر اشتپن آرفی به ديرک عمودی دروازه خورد و دو دقيقه بعد آخرين ضربه نيمه نخست ضربه آزاد نوری از نزديکی ميانه ميدان توپ به روی دروازه ارسال شد تا آرفی با يک ضربه سر طلسم دروازه نفت را بشکند.

پرسپوليس که نيمه نخست برای گلزنی بی قرار اما ناکام بود، در نخستين دقيقه دوم به گل دوم دست يافت تا نفت ضربه سنگينی را متحمل شود. وقتی در نخستين حمله پرسپوليس ضربه محکم محمد نوری از ده متری به سقف دروازه نفت کوبيده شد، سرنوشت قابل انتظار مسابقه هم رقم خورد.

در دقيقه ۵۴ با خطای پنالتی نفتی های محمودآباد روی امير حسين فشنگچی، گل سوم پرسپوليس و دوم محمد نوری به ثمر رسيد.

در دقيقه ۷۶ امير حسين فشنگچی خود گلزن شد و پاس خوب محمد پروين به هادی نوروزی (دو بازيکن تازه وارد) و ارسال نوروزی به دهانه دروازه خالی، زمينه گل چهارم را برای فشنگچی فراهم ساخت.

وقتی در دقيقه ۸۳ هادی نوروزی گل پنجم پرسپوليس را به ثمر رساند، به نظر می آمد که سرنوشت مسابقه با پيروزی پنج بر صفر سرخپوشان رقم خورده باشد، تيم نفت در ادامه حرکت تمام نشدنی برای دستيابی به دروازه تيم صاحب نام در دقيقه چهارم وقت تلف شده بازی ثمر داد و کريم موسوی قفل دروازه پرسپوليس را باز کرد. اين گل يک بار ديگر نشانی از ضربه پذيری پرسپوليس در واپسين لحظه ها، حتی توسط يک تيم بی نشان و با بازيکنانی گمنام بود.

پرسپوليس: عليرضا حقيقی (کاپيتان) – عليرضا محمد، سپهر حيدری،عليرضا نورمحمدی، حميدرضا علی عسگری، محمد نوری، مازيار زارع، اميرحسين فشنگچی، غلامرضا رضايی (از دقيقه ۶۴ محمد پروين)، حسين بادامکی (از دقيقه ۷۰ مجتبی شيری)، اشتپن آرفی (از دقيقه ۷۵ هادی نوروزی)

علی دايی، سرمربی تيم پرسپوليس در پايان مسابقه به خبرنگاران گفت که اخراج شيث رضايی به خاطر مسائل فنی و حاشيه‌ای بود و او ديگر جايی در تيم او ندارد. دايی تصميم به اخراج کاپيتان تيم را پيش از داربی اعلام کرد.

دايی همچنين گفت: «زدن گل اول به تيم‌های رده پايين سخت است اما گل اول را زديم وتا در نيمه دوم نيز چهار گل ديگر بزنيم. اما متاسفانه ۱۰ گل نزديم. تيم نفت محمودآباد برنده اين بازی بود چون به ما يک گل در زمين خودمان زد. من فقط ناراحتی‌ام از اين است که در ورزشگاه آزادی يک گل خورديم.»

آرزوی فينال جام حذفی با استقلال

علی دايی با تبريک دوباره به هواداران استقلال در پيروزی بر پرسپوليس گفت: «اميدوارم تيم‌های استقلال و پرسپوليس در فينال جام حذفی نيز باهم رو به ‌رو شوند و بتوانيم يک بار ديگر در شهرآورد تهران به ميدان برويم.»
XS
SM
MD
LG