لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۳

حمله انتحاری در بغداد ۱۰ کشته برجای گذاشت


يکی بمب گذار انتحاری، خودروی بمب گذاری شده خود را به يک تانکر حمل سوخت در محله جدريه کوبيد و علاوه بر کشتن ۱۰ نفر، ۲۱ نفر را نيز مجروح کرد.

يک روز بعد از آن که شبه نظاميان، در خونين ترين روز بغداد از زمان حمله آمريکا به عراق، تقريبا ۲۰۰ تن را کشتند، حمله يک بمب گذار انتحاری دست کم ۱۰ کشته برجای گذاشت.


به گزارش خبرگزاری رويترز، ناامنی فزاينده بغداد و انتشار خبرهای پياپی حملات و آمار بالای تلفات، شهروندان عراقی را خشمگين ساخته و بسياری از افراد از«شکست» عمليات اخير نيروهای عراقی و آمريکايی در مقابله با شورشيان سخن می گويند.


پليس اعلام کرده است که روز پنج شنبه، يکی بمبگذار انتحاری، خودروی بمب گذاری شده خود را به يک تانکر حمل سوخت در محله جدريه کوبيد و علاوه بر کشتن ۱۰ نفر، ۲۱ نفر را نيز مجروح کرد.


محله جدريه، از محلاتی است که هم شيعيان و هم سنی ها در آن زندگی می کنند.


تصاوير تلويزيونی، آسمان بغداد را پوشيده از دودی سياهرنگ نشان می دهند که ناشی از انفجار مهيب تانکر حمل سوخت بوده است.


روز چهارشنبه، گروهی که ظن آن می رود، بخشی از القاعده باشد، با بمبگذاری در محلات شيعه نشين، خونبار ترين روز بغداد را در سال های اخير رقم زدند.


پيش از اين در خونين ترين حمله تروريستی در عراق، ۱۴۰ نفر بر اثر انفجار يک کاميون بمب گذاری شده در شهرک صدر کشته شده بودند.


ارتش آمريکا روز چهارشنبه اعلام کرد که در شکل بمبگذاری های اخير، نشانه هايی از روش های مورد استفاده القاعده ديده می شوند.


همچنين حملات خونبار روز چهارشنبه به شهرک صدر موجب شده تا اهالی اين محله شيعه نشين، دولت عراق را برای آنچه «ناتوانی در تامين امنيت» می خوانند، سرزنش کنند.


پيشتر مقام های نظامی آمريکا اعلام کرده بودند که از ميزان خشونت ها از زمان آغاز عمليات امنيتی در بغداد از ۱۴ فوريه، کاسته شده است.


اما به نظر می رسد بمبگذاری های انتحاری هفته گذشته و اين هفته گفته های مقام های امنيتی را به چالش کشيده است. انفجار بمب در پارلمان عراق و بمبگذاری های انتحاری در بغداد تاکنون تعداد زيادی کشته برجای گذاشته است.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG