لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۵۳

آمریکا قهرمان جام جهانی والیبال شد


سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال با قهرمانی آمریکا به پایان رسید.

سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال با قهرمانی آمریکا به پایان رسید. این تیم همراه با ایتالیا مجوز حضور در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ را نیز دریافت کرد.

آمریکا در آخرین دیدار به مصاف آرژانتین رفت و شاگردان خولیو ولاسکو که از جمله تیمهای خوب این مسابقات بودند را سه بر یک شکست داد. آمریکا با این برتری، 30 امتیازی شد و در ژاپن، عنوان قهرمانی جام جهانی را به دست آورد.

آمریکا، ایتالیا و لهستان با ۱۰ پیروزی و یک شکست به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را نصیب خود کردند.

به نظر می‌رسد اسلوبودان کواچ به روزهای آخر فعالیتش در ایران نزدیک شده اما آیا با جایگزینی یک مربی دیگر، مشکلات تیم ملی مرتفع خواهد شد؟ آیا تغییرات گسترده در کادر فنی، تنها مشکل تیم ملی والیبال ایران است؟ مسئولین فدراسیون والیبال با صراحت در این خصوص صحبت نکرده‌اند اما توافق ضمنی آنها با ضعف کادر فنی، بیانگر در پیش بودن تغییرات است.

کمیته بررسی نتایج نیز با تصمیم فدراسیون والیبال تشکیل خواهد شد. گرچه بعید به نظر می‌رسد این کمیته، سهمی از ناکامی را نیز به رییس فدراسیون اختصاص دهد که غیر از رده نوجوانان، در بقیه رده‌های سنی ناموفق بود. فدراسیونی که در تصمیمی تاریخی، با هدایت همزمان چهار تیم دانشجویان، تبم ملی ب، تیم زیر ۲۳ سال و باشگاه پیکان توسط پیمان اکبری موافقت کرد!

در روز آخر از جام جهانی والیبال و در سالن متروپلیتن، ایران در سه گیم متوالی بر مصر چیره شد. کانادا با همین نتیجه از سد تونس گذشت. استرالیا هم فقط یک ست به ونزوئلا داد.

اما حساس‌ترین بازی در ورزشگاه یویوگی برگزار شد. جایی که ایتالیا و لهستان برای راهیابی به المپیک، جدالی جذاب و پر هیجان را به نمایش گذاشتند. این مسابقه را تیم متحول شده ایتالیا با نتیجه ۳-۱ به سود خود رقم زد تا المپیکی شود و لهستان را روانه مسلخ انتخابی‌ها کند. اشک‌های ایوان زایتسف ستاره ایتالیا در پایان بازی از نکات جالب توجه این مسابقه بود.

روسیه که روزهای ناکامی لیگ جهانی را به فراموشی سپرده، ۳-۲ ژاپن را شکست داد. ژاپن در مسابقات گزینشی، بار دیگر میزبان است و با پیشرفتی که طی یک سال اخیر بروز داده، همراه با ایران، استرالیا و چین، مدعی صعود به المپیک خواهد بود.

ژاپن در جام جهانی با ۱۶ امتیاز بهترین تیم آسیایی بود و در رده ششم ایستاد. ایران با ۱۲ امتیاز هشتم شد و استرالیا نیز ضمن برتری در مصاف با ایران، با همین مقدار امتیاز در رده نهم ایستاد.

سعید معروف در پایان مسابقات گفت خیلی نمی‌توانیم از خودمان راضی باشیم و در کل نتیجه خوبی نگرفتیم، اما فکر می کنم این یک اتفاق عادی باشد و برای هر تیم یا ورزشکاری اتفاق بیفتد. غیرعادی نیست که بخواهیم غیرمنطقی با آن برخورد کنیم.

کاپیتان تیم ملی ایران یادآور شد: هرچند از ابتدا هم روی کاغذ شانس صعود به المپیک را نداشتیم اما این توان را داشتیم که در جایگاه بهتری قرار بگیریم. خوب تمرین کرده بودیم و زمان کافی داشتیم اما در مسابقات دوره‌ای، یک یا دو شکست روی روان تیم تاثیر می‌گذارد و خروج از این وضعیت سخت می‌شود.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG