لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۳۴

«منظور آقای خامنه‌ای از مردم فقط حامیان خودش است»


گروهی از طرفداران محمود احمدی نژاد در نماز جمعه ۲۹ خرداد
آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران، در بخشی از خطبه های نماز جمعه تهران، درباره مسايل و تحولات مربوط به انتخابات رياست جمهوری ۲۲ خرداد نقطه نظرات خود را مطرح کرد.

آيت الله خامنه ای در اين سخنرانی گفت که دشمنان می خواهند نسبت به انتخابات ترديد ايجاد کنند.

وی همچنين با راهپيمايی ها و تظاهرات معترضين به نتايج نهايی انتخابات مخالفت کرد.

علی کشتگر، فعال سياسی در پاريس، در گفت و گو با بهروز کارونی، درباره سخنان رهبر جمهوری اسلامی ايران می گويد:

پرسش اين است که کدام قانون؟ همان قانونی که نمايندگان شورای نگهبان و وزارت کشور به ۵۰ درصد از نمايندگان آقايان موسوی و کروبی اجازه نظارت بر انتخابات را ندادند؟ همان قانونی که نمايندگان واقعی آن در وزارت کشور و شورای نگهبان از طرف آقای خامنه ای تاييد می شوند؟

بر اساس گزارش‌های ارسال شده از طرف آقای ميرحسين موسوی و آقای کروبی به شورای نگهبان، آرای احمدی نژاد در هفتاد حوزه رأی گيری بيش از ۱۰۰ درصد رأی دهندگان اعلام شده است.

کدام قانون؟ همان قانونی که همه معتقد هستند تمام مجاری آن بسته شده است و به افراد معترض اجازه يک تظاهرات قانونی هم داده نمی شود؟ اگر اين کشور قانون دارد بايد معلوم شود لباس شخصی هايی که به کوی دانشگاه حمله کردند و دانشجويان را کشتند چه کسانی هستند؟ بودجه اين لباس شخصی ها که فداييان آقای خامنه ای هستند از کجا تامين می شود؟ از چه کسی دستور می گيرند و با چه جرأتی بچه های مردم را در کوی دانشگاه می کشند؟

قانون آقای خامنه ای همين است و ملت ايران خوب می داند که مقصود آقای خامنه ای از قانون، خودش، احمدی نژاد، شورای نگهبان و وزارت کشور است.

آقای خامنه ای در بخشی از صحبت های خود تاکيد کرد که اگر وضعيت جاری ادامه پيدا کند، عواقب آن مستقيما به عهده فرماندهان پشت صحنه خواهد بود و اگر لازم باشد مردم آنها را خواهند شناخت و دفعه ديگر صريح تر از اين با مردم حرف خواهد زد. به نظر شما مقصود آقای خامنه ای از اين حرف چه بود؟

اول بايد ديد منظور او از مردم کيست؟ بايد ديد آيا کسانی که از طرف احمدی نژاد به عنوان خس و خاشاک خوانده شده اند و در تظاهرات روزهای گذشته نشان دادند صدها هزار نفر از مردم تهران و ميليون ها نفر از مردم ايران و در واقع اکثريت جامعه ايران هستند، مردم هستند يا نه و آقای خامنه ای به رأی آنها اهميت می دهد؟

آقای خامنه ای معتقد است که رأی او بالاتر از رأی ۵۰ ميليون نفر است و وقتی به مردم اشاره می کند، منظورش فقط حاميان خودش است.

بايد گفت که اين وضعيت در صورتی ادامه پيدا نمی کند که معلوم شود نتايج واقعی انتخابات چه بود و چگونه اين صندوق ها به نفع احمدی نژاد پر و يا دستکاری شده است؟

مگر خواسته آقای موسوی چيست؟ او می خواهد يک هيئت بی طرف از دانشگاهيان، حقوقدانان و نمايندگان نهادهای مختلف که از هيچ کسی حمايت نمی کنند تمام موارد تخلف را بررسی کنند. مردم مگر چه می خواهند؟

آقای خامنه ای می گويد تروريست ها می آيند مردم و بسيجی ها را می کشند، در حالی که همه می دانند اين تظاهرات بسيار هوشمندانه و مسالمت آميز است و مردم با همه قوا آرامش خود را حفظ کرده اند و عکس بسيجی هايی که دستور داشتند مردم را بکشند روی تمام وب سايت های دنيا وجود دارد. آقای خامنه ای به چه کسی می خواهد دروغ بگويد؟ اصلا چه کسی اين دروغ ها را باور می کند؟

آقای خامنه ای در سخنان خود گفت که خارجی ها فکر می کنند ايران گرجستان است و می توانند همان اتفاقات را در ايران پياده کنند. بحث دخالت خارجی در اين تظاهرات خيابانی صحت دارد و آيا اعتراضات مردم به نتايج انتخابات برآمده از دخالت های خارجی است؟

اين مردم، ملت ايران هستند نه خس و خاشاک و نه عامل خارجی و از کسی دستور نمی گيرند. اين مردم می خواهند رأی آنها سرنوشت کشورشان را تعيين کند، نه رأی آقای خامنه ای و محمود احمدی نژاد.
  • 16x9 Image

    روزبه بوالهری

    روزبه بوالهری که فعالیت خود را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده، از اسفند سال ۱۳۸۴ به تحریریه رادیو فردا پیوست.

    او که پیش از پیوستن به رادیوفردا، در شماری از روزنامه‌های ایران نیز به عنوان دبیر سرویس بین‌الملل فعالیت کرده، در کنار تهیه خبر و گزارش، برنامه هفتگی کارنامه را تهیه می‌کند که به مسائل کارگران، معلمان و فعالان صنفی در ایران می‌پردازد.

XS
SM
MD
LG