لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۰۵

رادان: تجمع‌ هوادران نامزدها در تهران و کشور غیر قانونی است


جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران
به گزارش خبرگزاری رسمی ایران –ایرنا- احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: تجمع هوادارن نامزدهای ریاست جمهوری در تمام کشور غیر قانونی است.

احمدرضا رادان گفته است اگر هوادارن و گروه‌های طرفدار نامزدها بتوانند در روزهای آینده مجوز لازم را کسب کنند پلیس موظف به تامین امنیت آنان خواهد بود.

پیش از گفته‌های تازه جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، معاون عمليات فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ عصر جمعه اعلام کرد که مانوری به نام «مانور اقتدار» در ميادين مختلف شهر تهران و با هدف «برقراری نظم و امنيت بيشتر در تهران بزرگ» آغاز شد.

سرهنگ محسن خانچرلی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ایران « ایرنا» گفت:‌ «اين مانور که تا پايان شمارش آرا در تهران بزرگ ادامه خواهد يافت، از ساعت پنج عصر در ميادين و معابر مهم پايتخت آغاز شده است.»

ریحانه مظاهری، روزنامه‌نگار در تهران، در مورد این مانور به « رادیو فردا» می‌گوید که پیش از این، خبر مانور اعلام نشده بود و بدون مقدمه آغاز شده است.

بر اساس گزارش ایرنا، يگان‌های پليس تخصصی، پليس‌های پيشگيری، امداد و يگان‌هايی از پليس‌های مواد مخدر، آگاهی و راهور تهران بزرگ در این مانور شرکت دارند.

معاون عمليات فرماندهي انتظامي تهران بزرگ، هدف از اجرا اين مانور را «برقراری نظم و امنيت و افزايش امنيت شعب و صندوق‌های اخذ رای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری و دومين مياندوره‌ای چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبری» اعلام کرد.

در همین خصوص، خانم مظاهری گفت که به نظر می‌رسد که این مانور پس از حمله یک گروه فشار به یک ساختمان متعلق به هواداران میر حسین موسوی و احتمال درگیری‌هایی در سطح شهر تهران انجام گرفته است.

رویداد مورد اشاره این روزنامه نگار مربوط به –به گفته شاهدان عینی- حمله یک گروه از لباس شخصی‌ها، که «بیسیم و گاز اشک آور به همراه داشتند»، به ساختمان ستاد حامیان آقای موسوی در قیطریه است.

[بشنوید: دیده‌های یکی از اعضای ستاد میرحسین موسوی در قیطریه تهران پس از حمله به این ساختمان]

به نوشته سایت « یاری نیوز» ، این افراد «چند تن از اعضای این ستاد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و گاز اشک در ساختمان ستاد پرتاب کردند».

در این ارتباط، محسن امین زاده، یکی از اعضای ستاد حامیان میر حسین موسوی و معاون سایق وزیر امور خارجه ایران، در گفت و گو با سایت «قلم نیوز» گفت: «در این درگیری از گاز اشک‌آور توسط نیروی‌های لباس شخصی استفاده شد و هم اکنون نیروهای پلیس در ستاد قیطریه مستقر هستند.»

از سویی، برخی از سایت‌های هوادار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، و یکی از نامزدهای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری، همانند سایت «رجا نیوز» نوشتند که: « تعدادی از دختران و پسران حامی موسوی در این ساختمان در حال تهیه بروشور، تراکت و شب‌نامه‌هایی به منظور تشویق مردم به آشوب‌های خیابانی بودند.»

در این میان، سرهنگ خانچرلی در گفت‌وگو با « ایرنا» اعلام کرد: « به واسطه حضور به موقع و توانمند پليس در شعب اخذ رای، تاکنون هيچ مورد خاصی از بی‌نظمی در استان تهران گزارش نشده است.»

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG