لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۷

نان، نانوا، نان‌آور


صدای شما، صدای فردا
براى شركت در بحث آزاد برنامه صداى شما، صداى فردا، از طريق ارسال پیامک، ايميل يا گذاشتن پيام تلفنى، می توانید با ما تماس بگيريد.

در ايميل ، پيامك و يا پيام تلفنى خود، شماره تلفن ثابتى نیز در اختيار ما قرار دهيد، تا مقدمات شركت شما در بحث آزاد را فراهم كنيم، همانطور كه می دانيد برقرارى تماس با تلفن هاى همراه در ايران بسيار مشکل است. كيفيت صدا و همچنين قطع مكرر ارتباط با تلفن هاى همراه نیز تهيه برنامه را دچار مشکل می كند.

براى پاسخ به سئوال برنامه شما چه فكر ميكنيد؟

با این شماره تلفن تماس بگیرید:

۰۰۴۲۰۲۲۱۱۲۲۱۱۲

شماره تلفن پيامگير راديو فردا :

۰۰۴۲۰۲۲۱۱۲۴۱۱۳

شماره تلفن پيامك گير راديو فردا :

۰۰۴۲۰۶۰۳۸۷۴۱۵۰
چندى پيش سه تن از وكلاى مجلس شوارى اسلامى از سه شهر مختلف، در باره مشکلات نان در شهرهاى خود هشدار دادند.

خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا) و خبرگزارى مهر نيز، روز دوشنبه گزارش هايى در رابطه با افزايش بهاى نان و مشکلات مردم در تهيه نان منتشر كردند، به همين خاطر در برنامه صدای شما به این موضوع پرداختیم.

در بحث آزاد برنامه صداى شما، صداى فردا سه شنونده شركت كرده اند.

شاهين، كارگر نانوایی، اسفنديار، مغازه‌دار در تهران كه خود پيشتر كارگر نانوايى بوده است، و رضا، راننده كاميون، كه از شهروندان کم‌درآمد ایرانی و مشکلاتشان برای تهيه نان می گويد.

اسفنديار می گوید: «مديريت اشتباه مسئولان دولت، مشکل نان را در ايران به وجود آورده است و تنها راه حل، بازار آزاد و رقابت در يك اقتصاد آزاد است كه می تواند مشکلات نان و مشکلات ديگر اقتصادى را در ايران كاهش دهد.»

رضا به گذشته اشاره می كند و می گويد: «نان در خانواده‌هاى ايرانى يكى از اصلى‌ترين مواد غذايى است.»

به گفته رضا در گذشته در سفره هاى رنگين -حتى قشرهاى كم درآمد- چند نوع نان ديده می شد، اما امروز اين قشر قادر به خرید نانى كه بايد با غذايى ساده مثل املت بخورد، نيست.

شاهين، كارگر نانوايى در شهر همدان، از كمبود درآمد نانوايى ها گله و شكايت دارد می گوید: «يك كارگر نانوايى كه روزى ۸ هزار تومان دستمزد دريافت می كند، چه طور می تواند نان خوبى در اختيار خريداران قرار دهد؛ درست زمانى كه خود براى ادامه زندگى با هزار يك مشکل روبرواست.»

... يك بحث آزاد و شنيدنى

كليك كنيد تا بشنويد...

سئوال هفته آینده «شما چه فكر می كنيد؟» این است:

به گفته مسئولان بيش از يكصد فيلم در ايران در انتظار دريافت مجور نمايش است، سينماى ايران در دوران زمامدارى آقاى محمود احمدى نژاد را چه گونه ارزيابى می كنيد؟


دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG