لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۷:۰۱

انفجار استانبول؛ اردوغان به ایران و اسرائیل تسلیت گفت


رئیس‌جمهوری ترکیه می‌گوید «از طرف مردمم و همچنین از طرف خودم، به مردم خوب ایران، و به ویژه به خانواده و بستگان شهروند جان‌باخته تسلیت می‌گویم».

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، در پیام‌هایی جداگانه، به ایران و اسرائیل، کشورهایی که شهروندان خود را در انفجار اخیر استانبول از دست داده‌اند، تسلیت گفته است.

به گزارش‌ خبرگزاری آناتولی ترکیه، آقای اردوغان، اول فرودین ماه به طور رسمی به حسن روحانی و روین ریلوین، رئیس‌جمهوری اسرائیل، تسلیت گفته‌است.

رئیس‌جمهوری ترکیه در پیام خود به آقای روحانی می‌گوید «آرزومندم که رحمت خداوند شامل حال شهروند مرحوم شما، که در این حمله منفور جان خود را از دست داد، شود. در عین حال از صمیم قلب، از طرف مردمم و همچنین از طرف خودم، به مردم خوب ایران، و به ویژه به خانواده و بستگان او تسلیت می‌گویم. امیدوارم زخمی‌شدگان هر چه زودتر درمان شوند».

او در پیام خود به آقای ریولین گفته از شنیدن خبر کشته شدن سه اسرائیلی و ۱۰ نفر دیگر در جریان انفجار استانبول اندوهگین است: «عمیقا به مردم اسرائیل و خانواده شهروندان کشته‌شده در این حمله تروریستی خائنانه، کسانی‌که برای دیدار از کشور ما و آشنا شدن با فرهنگ ما آمده بودند، تسلیت می‌گویم. آرزو می‌کنم که زخمی‌شدگان نیز به زودی درمان شوند».

در جریان حمله‌ای انتحاری در ۲۹ اسفند ماه به منطقه شلوغی در استانبول، پنج نفر، از جمله یک ایرانی و سه اسرائیلی جان خود را از دست دادند. علاوه بر این چهار شهروند، مهاجم انتحاری نیز در این حمله کشته شده‌است.

حمله اخیر در استانبول دست‌کم ۳۹ زخمی برجای گذاشت که در میان آنها نیز ۲۴ نفر خارجی، از جمله سه نفر شهروند ایران، هستند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، که خود برای دیدار با مقام‌های ترکیه در آن کشور به سر می‌برد، انفجار استانبول را محکوم کرده و با ملت ترکیه ابراز هم‌دردی کرده بود.

طی نزدیک به سه ماه گذشته، پنج انفجار در ترکیه رخ داده که ده‌ها کشته بر جای گذاشته‌است.

XS
SM
MD
LG