لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۴

گزارش تازه پلیس آلمان از جرایم جنسی جشن‌های سال نو


تصویری از جشن سال نو در کلن

پلیس فدرال آلمان در گزارش تازه‌ای از جرایم جنسی در جشن‌های سال نو در آن کشور، می‌گوید بیش از هزار مورد جرم مربوط آزارهای جنسی در سرتاسر آلمان ثبت شده و احتمال بیش از دو هزار مرد در این جرایم دست داشته‌اند.

برخی رسانه‌های آلمانی از جمله روزنامه زوددویچه ‌سایتونگ، به نسخه‌ای از یک گزارش جدید پلیس دست یافته‌اند که نشان می‌دهد جرایم جنسی شب سال نو به شهر کلن محدود نبود و در هامبورگ، دوسلدورف، اشتوتگارت و دیگر شهرهای آن کشور نیز رخ داده‌اند.

مقام‌های پلیس شمار مردانی که در جرایم دست داشته‌اند را دست‌کم دو هزار نفر تخمین زده‌اند، ولی می‌گویند تنها ۱۲۰ نفر از آنها شناسایی شده‌اند.

به گفته پلیس عمده جرایم در گروه‌های بزرگ رخ داده و به همین دلیل هم شمار مظنونان و هم شمار قربانیان آن افزایش یافته است.

هولگر مونش، رئیس دایره جنایی پلیس فدرال آلمان (ب‌ک‌ا)، گفته رابطه‌ای بین موج ورود مهاجران و وقوع این پدیده وجود دارد.

در گزارش تازه «ب‌ک‌ا» گفته شده عمده مردان مظنون به انجام این جرایم از کشورهای شمال آفریقا بودند. به نظر می‌رسد شماری سوری‌ نیز در میان مظنونان به انجام جرایم بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید بیش از نیمی از کسانی که مظنون به انجام آزار جنسی هستند، کم‌تر از یک سال در خاک آلمان بودند.

هولگر مونش می‌گوید هیچ مدرکی وجود ندارد که این جرایم به صورت برنامه‌ریزی‌شده و هماهنگ صورت گرفته باشد.

اندکی پس از وقوع جرایم جنسی جشن‌های سال نو، وزارت دادگستری آلمان این احتمال را مطرح کرده بود که این وقایع «جرایم برنامه‌ریزی‌شده» بوده‌است.

پلیس فدرال آلمان قرار است طی روزهای آینده نسخه کاملی از گزارش تازه خود را منتشر کند.

گزارش اولیه‌ای از تحقیقات در شهر کلن، در دی ماه سال پیش منتشر شده بود و نشان می‌داد که هیچ یک از مظنونین شهروند آلمان نیستند. در همان روزهای پس از وقوع جرایم، دست‌کم ۱۱ شهروند خارجی نیز در حملات انتقام‌جویانه زخمی‌ شدند.

از آن زمان تا کنون شمار جرایم ثبت‌شده نزدیک به دو برابر افزایش یافته‌است.

شمار زیادی از پناهجویان و مهاجران در پی بحرانی که بخش مهمی از آن ناشی از افزایش جنگ‌ها و تنش‌های خشونت‌بار در غرب آسیا و مناطقی از آفریقاست، خود را طی دو سال گذشته به آلمان رسانده‌اند.

وقوع جرایمی مانند رخدادهای جشن‌های سال نو سبب شده تا گروه‌های افراطی و راست‌گرا مانند «جایگزینی برای آلمان» (آ. اف. د) بر حملات و انتقادهای خود از سیاست‌های صدر اعظم آلمان بیافزایند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG