لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۱۳

شمار جان‌باختگان پیداشده در معدن یورت به ۳۵ تن رسید


امدادگران موفق شده‌اند از طریق تونل شماره دو به محلی که اجساد معدن‌کاران گیر افتاده بود برسند

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان، بامداد ۱۸ اردیبهشت ماه از پیدا شدن پیکر ۱۳ معدن‌کار دیگر در عمق معدن سانحه‌دیده‌ی یورت خبر داد. با این حساب شمار جان‌باختگان انفجار در این معدن به ۳۵ تـن رسیده‌است.

خبرگزاری‌های ایران به نقل از مقام‌های ارشد مدیریت بحران استان گلستان می‌گویند تلاش برای خارج‌کردن پیکر‌های تازه پیدا‌شده‌ ادامه دارد. هنوز خبر یا گزارشی در مورد انتقال پیکرها به خارج از محل حادثه در معدن منتشر نشده‌است.

↯​برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید

صادق علی‌مقدم، مدیرکل مدیریت بحران گلستان، به خبرنگاران گفته است امدادگران موفق شده‌اند از طریق تونل شماره دو به محلی که اجساد معدن‌کاران گیر افتاده بود برسند. حمیدرضا منتظری، معاون او نیز به خبرگزاری ایلنا گفته است هویت جان‌باختگان هنوز مشخص نیست.

پیش از این اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران، گفته بود در پی حادثه یورت ۳۵ کارگر در تونل محبوس شده‌اند. با این حال آقای منتظری به ایلنا گفته است «عملیات تجسس خاتمه نیافته» و جست‌وجو «برای یافتن اجساد احتمالی همچنان ادامه دارد».

شمار پیکرهای پیداشده یا انتقال‌یافته به خارج از معدن تا بامداد روز دوشنبه ۲۲ نفر اعلام شده بود.

حادثه معدن یورت در آزادشهر استان گلستان، در ۱۳ اردیبهشت ماه و در پی انفجاری در آن رخ داد. مقام‌های دولتی می‌گویند تحقیقاتی در مورد دلیل یا دلایل حادثه در دست انجام است.

روز یک‌شنبه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، که برای بازدید از محل رفته بود با اعتراضات و شعارهای شماری از معترضان در محل روبه‌رو شد. آقای روحانی در میان اعتراضات محل را ترک کرد.

رئیس‌جمهوری ایران در عین حال در جمع خانواده جان‌باختگان گفته‌است «باید مسئول و مسئولین حادثه و هر کسی که تقصیری داشته است، مشخص شود و متناسب با آن تقصیر با آن برخورد صورت بگیرد و هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد و این موضوعی است که دولت و شخصاً بر آن تأکید دارم».

معدن یورت در آزادشهر پنج تونل فعال استخراج سنگ «کُک شُو» و یک تونل آماده بهره‌برداری داشته و ظرفیت استخراج سالانه آن نیز صد هزار تن است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG