لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۲۲

فرمانده پلیس مازندران: دوتابعیتی‌ها ولایت فقیه را تنها می‌گذارند


مسعود جعفری‌نسب، فرمانده پلیس استان مازندران با اعلام اینکه برخی مقام‌های جمهوری اسلامی دارای تابعیت «دوگانه» هستند گفته افراد دو تابعیتی در شرایط سخت «ولایت فقیه» را تنها خواهند گذاشت.

به گزارش روز پنجشنبه (اول بهمن) خبرگزاری فارس، آقای جعفری‌نسب در دومین یادواره «۱۹ شهید انتظامی» مازندران این مطلب را بیان کرده است.

وی نامی از این مسئولان نبرده، اما گفته فرزندان آن‌ها نیز دارای تابعیت «دوگانه» هستند و در انتخابات باید «هوشیار بود تا کسانی انتخاب شوند که به آرمان‌های امام و شهدا وفادار باشند.»

این فرمانده پلیس همچنین افزوده «کسانی‌که به چادر مادران شهدا بوسه نمی‌زنند، جایی در مجلس منتخب ملت ایران اسلامی ندارند.»

موضع‌گیری انتخاباتی فرمانده پلیس استان مازندران در شرایطی اتخاذ شده که صلاحیت‌های گروهی از نامزدهای انتخابات پیش‌رو به طور گسترده‌ای رد شده و اعتراض‌ها به ردصلاحیت نامزد‌ها در ایران نیز همچنان ادامه دارد.

هیئت‌های نظارت بر انتخابات که وابسته به شورای نگهبان هستند صلاحیت بیش از ۵۵ درصد نامزد‌های انتخابات مجلس را یا رد کرده و یا احراز نکرده‌اند.

وب‌سایت «پارس‌نیوز» وابسته به اصول‌گرایان، در مطلبی گفته است ۶۰۳ نفر از نامزد‌های رد صلاحیت شده «قاتل» بوده و در دادگاه‌ها نیز محکوم شده‌اند.

«پارس نیوز» همچنین ۵۷۰ نامزد رد صلاحیت شده را «سارق» و ۴۱۵ نامزد را عضو احزاب منحل شده در ایران معرفی کرده است.

آن‌طور که این سایت نوشته ۱۷۶ نامزد نیز دارای تابعیت «دوگانه» بوده‌اند که به همین علت صلاحیت آنها از سوی هیئت‌های نظارتی رد شده است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، همراه طیفی از حامیان خود، پس از امضای توافق‌نامه هسته‌ای اعلام کرده‌اند نگران «نفوذ» غرب از طریق «عوامل» خود در ارکان جمهوری اسلامی هستند.

آن‌ها در ماه‌های اخیر بار‌ها در مورد آنچه پروژه «نفوذ» نامیده‌اند، هشدار داده و گفته‌اند اجازه نخواهند داد در انتخابات آتی «فتنه» جدیدی ایجاد شود.

فرمانده پلیس استان مازندران هم در این زمینه گفته عده‌ای باعث شده‌اند تا «چشم فتنه کور نشود» و «هنوز هم باید مراقب چنین افرادی باشیم تا ولایت تنها نماند.»

وی افزوده «ما باید مراقب رفتار و کردار خود باشیم تا رهبری آسیب نبیند»، اما عده‌ای در ایران «خواب آمریکا» را می‌بینند.

فتنه واژه‌ای‌ست که مقام‌های حکومت ایران در مورد اعتراضات گسترده به انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۸۸ به کار می‌برند. اعتراضات به نتیجه انتخابات با ده‌ها کشته و زخمی، بازداشت گروهی از فعالان و معترضان و حصر چهره‌های اصلی آن، زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، سرکوب شد.

XS
SM
MD
LG