لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۳۴

مقام‌های آمریکایی: داعش مستقیما سرباز ما را در عراق کشته است


نشان نیروهای نیوی‌سیل: یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده
نشان نیروهای نیوی‌سیل: یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده

خبرگزاری‌ها به نقل از مقام‌های آمریکایی می‌گویند یک سرباز نیروهای ویژه «نـِیوی سیل» آن کشور، در حمله مستقیم نیروهای «حکومت اسلامی» در عراق کشته شده‌است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا که نامش فاش نشده می‌گوید این سرباز «نیوی سیل» در «حمله‌ای طراحی‌شده» جان خود را از دست داده‌است. به گفته این مقام آمریکایی، این حمله با تیراندازی و چندین انفجار همراه بوده است.

یک مقام دیگر نظامی نیز پیشتر گفته بود که سرباز آن کشور هدف «حمله مستقیم» نیروهای داعش قرار گرفته‌است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مقام ارشد پیش‌مرگه‌های کرد عراق می‌گوید این سرباز در ۲۸ کلیومتری موصل، پایگاه عمده نیروهای «حکومت اسلامی» در عراق کشته شده‌است.

نام این سرباز چارلی کیتینگ چهارم است؛ او سومین نیروی نظامی ایالات متحده است که در جریان درگیری مستقیم با «حکومت اسلامی» از زمان آغاز حملات ائتلاف به رهبری واشینگتن، کشته می‌شود.

وزارت دفاع بریتانیا به تازگی اعلام کرده است که طی کم‌تر از دو سال گذشته، حدود هزار نفر از شبه‌نظامیان داعش در حملات هوایی ائتلاف کشته شده‌اند. برخی از فرماندهان و مقام‌های ارشد این گروه، از جمله مسئول امور مالی آن و یا عمر چچنی (شیشانی)، معروف به «وزیر جنگ» گروه از جمله کشته‌شدگان هستند.

نیروهای «نیوی سیل» آمریکا به متحدان مسلح و نظامی ایالات متحده در منطقه، در نبردها علیه حکومت اسلامی، مشاوره یا آموزش می‌دهند. این گروه، یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده در عملیات زمینی، دریایی و هوایی است و از نخبه‌ترین و کارآزموده‌ترین نیروهای نظامی آن کشور به شمار می‌رود.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، ۱۴ اردیبهشت ماه گفت ائتلاف به رهبری آن کشور «کار داعش را برای همیشه یک‌سره خواهد کرد».

به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا این واقعه در زمان حمله نیروهای حکومت اسلامی به یکی از مواضع پیش‌مرگه‌های کرد عراق، سه تا پنج کیلومتر پشت خط مقدم جبهه اصلی رخ داده‌است.

XS
SM
MD
LG